در نشست مشترک رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با شهردار بجنورد که صبح امروز برگزار شد بر تلاش هر دو طرف جهت تسهیل روند سرمایه گذاری در حوزه شهری و همچنین تقویت و گسترش همکاری ها تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد، سعید پورآبادی صبح امروز در نشست با شهردار بجنورد گفت: شهرداری می تواند با تدوین راهکارهای اجرایی فرایندهای جذب سرمایه گذار در پروژه های توسعه و عمران شهری را تسهیل کند.

وی افزایش سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های عمومی را از مهم ترین عوامل موثر در توسعه و رفاه شهری دانست و خواستار ورود جدی شهرداری به عرصه های جدید و نوآورانه در جلب مشارکت و رضایت همه جانبه شهروندان شد.

پورآبادی بسترسازی برای بهره گیری از توان بخش خصوصی در فعالیت های شهرداری را نیز از مهم ترین راهبردهای تقویت و گسترش ارتباط بین دو طرف عنوان کرد و تصریح کرد: اتاق بازرگانی آمادگی دارد در جریان اعزام و پذیرش هیات های تجاری و اقتصادی استان پتانسیل های سرمایه گذاری شهری را معرفی و از این طریق به جذب سرمایه گذاری به شهرداری کمک کند.

شهردار بجنورد نیز در این نشست گفت: اتاق بازرگانی پل ارتباطی کم نظیری برای آغاز مراودات درحوزه های مختلف از جمله اقتصاد، مدیریت، فرهنگ و… با سرمایه گذاران و تجار ایرانی و خارجی است و ما در تلاشیم تا از این ظرفیت جهت توسعه فعالیت های اقتصادی و معرفی قابلیت های شهری بجنورد استفاده نماییم.

جواد حمیدی افزود: در همین راستا امیدواریم با تقویت همکاری های بین بخشی با اتاق بازرگانی بتوانیم با بهره گیری از تجارب کشورهای توسعه یافته، گام هایی نظام مند به سوی ایجاد توسعه مدرن شهری برداریم.

لازم به ذکر است در این دیدار با توجه به نیازهای شهری بجنورد درخصوص سرمایه گذاری در حوزه کشت های نوین و صنایع وابسته به آن و نیز جذب گردشگر خارجی و داخلی بحث و تبادل نظر شد.