طی سفر سعید پورآبادی ،رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به سومین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی خرما و صنایع وابسته در بوشهر با گوسال اعظم سارکر سفیر جمهوری بنگلادش دیدار کرد و از میزبانی استان خراسان شمالی از سفیر بنگلادش  و هیئت همراه آن در بهمن ماه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی

این دیدار در راستای گسترش تعاملات و مراودات تجاری دو سویه در امر صادرات و واردات و سرمایه گذاری های مشترک  انجام شد.

در این دیدار ریاست اتاق بازرگانی بجنورد به ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه استان خراسان شمالی در بخش های مختلف صنعت ،معدن ، کشاورزی و گردشگری پرداخت و اظهار امیدواری کرد : مراودات تجاری طرفین، توسعه و رونق اقتصادی به همراه خواهد داشت.

پورآبادی از استان خراسان شمالی به عنوان قطب کشاورزی در سطح کشور ایران یاد کرد و به ظرفیت های بالای کشاورزی استان نیز اشاره کرد و خواستار سرمایه گذاری مشترک در تمام حوزه ها به ویژه محصولات کشاورزی در زمینه صادرات محصولات زعفران و انگور و سایر محصولات باغی این استان به کشور بنگلادش شد که با استقبال سفیر بنگلادش روبرو شد.

در این راستا رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از سفیر بنگلادش و هیئت همراه آن به استان خراسان شمالی دعوت کرد تا از نزدیک با پتانسیل ها و توانمندی های  استان خراسان شمالی  در تمام بخش ها به منظور سرمایه گذاری مشترک بیشتر آشنا شوند.

وی اظهار کرد: این دعوت با استقبال سفیر بنگلادش رو برو شد و مقرر شد در بهمن ماه سال جاری استان خراسان شمالی میزبان سفیر بنگلادش و هیئت همراه آن شوند.  این دیدار و نشست دوستانه در حاشیه سومین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی خرما و صنایع وابسته در استان بوشهر انجام شد