رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت: اتاق های بازرگانی  نقش بسزایی در مراودات ،  کاهش هزینه ها و ریسک های تجاری دارند و اتاق های بازرگانی بهترین مشاوران تجار برای ارتباط های بین المللی هستند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، سعید پورآبادی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد به ظر فیت ها و پتانسیل های بالقوه استان خراسان شمالی در تمام بخش ها اشاره کرد،  ظرفیت ها و فرصت های اقتصادی استان را برای توسعه اقتصاد و آبادانی استان مطلوب دانست.

وی  برقراری ارتباط تجاری استان با سایر کشورها را از خواسته های اصلی  فعالان اقتصادی در امر صادرات و واردات  برشمرد و اظهار کرد: دولت ها باید شرایط این امر را فراهم کنند اتاق های بازرگانی  نقش بسزایی در مراودات ،  کاهش هزینه ها و ریسک های تجاری دارند و اتاق ها می توانند بهترین مشاوران تجار برای ارتباط های بین المللی باشند.

اعزام هیات تجاری به قزاقستان

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز در بخش دیگر سخنان خود از اعزام هیات تجاری از استان به  قزاقستان(آلماتی ) از ۲۵ تا ۳۰ مهرماه امسال   توسط اتاق بازرگانی بجنورد  خبرداد و گفت: این اعزام به مدت ۵ شب و ۶ روز است که  دراین سفر تعداد ۲۰ نفر  از تجار ،  بازرگانان و واحدهای تولیدی وصنعتی استان حضور دارند.

وی انتخاب بازارهای هدف،یافتن طرف تجاری و جذب سرمایه گذار خارجی را از جمله اهداف اعزام هیات تجاری  استان  به قزاقستان عنوان کرد.

راه اندازی بازارچه از مصوبات مهم شورای گفت و گوی خراسان شمالی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی  نیز دراین جلسه گفت: ایجاد بازارچه مرزی از مطالبات مردم است و این مهم در سطح ملی پیگیری می شود.

محمود قنبری اظهار داشت: این استان ظرفیت های خوبی در بخش های کشاورزی،صنعت و گردشگری دارد که با جمع بندی درخواست ها و اعلام آن ها می توان گام به گام به سمت ایجاد کانالی برای ارتقا و افزایش مبادلات بین این استان و ترکمنستان ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: راه اندازی بازارچه از مصوبات مهم شورای گفت و گوی خراسان شمالی است و مکاتبات زیادی در این زمینه در سطح ملی انجام شده و امیدواریم این خواسته به حق مردم خراسان شمالی در دولت سیزدهم پیگیری شود. قنبری عنوان کرد: تولید ثروت و خدمات در این استان به نسبت سایر استانها کمتر است و نیاز است تا این بازارچه راه اندازی شود تا اقتصاد منطقه تا حدی رونق گیرد