باید به دیپلماسی تشریفات اداری در دستگاه ها بیشتر پرداخته شود

استاندار خراسان شمالی بر رعایت بیشتر دیپلماسی تشریفات اداری در دستگاه ها با فراگیری آداب مربوطه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد رضا صالحی در سمینار آموزشی اصول و آداب تشریفات اداری، دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره که در محل استانداری برگزار شد، اهمیت آداب تشریفات در ارگان های اداری را مورد تاکید قرارداد.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت این مساله باید دیپلماسی تشریفات اداری  در ادارات بیشتر پرداخته شود، افزود: مدیران و کارکنان دستگاه ها ملزم به رعایت اصول و‌آداب تشریفات در دستگاه های خود هستند.

مهندس صالحی خطاب به فرمانداران و بخشداران متذکر شد: با دانستن این آداب بایددر همه حال بدانیم با هم سطح و قبل و بعد آن چگونه برخورد کنیم.وی همچنین آداب در گفتار، رفتار، صیرت، عمل و نیز نحوه دعوت مدیران از ناحیه پایین و بالا دست واستقبال از میهمانان و نظم ایستادن و ترتیب نشستن در جلسات و ترتیب خودروها و آداب میهمان و میزبان را نیز مورد تاکید قرار داد.

وی تصریح کرد: رعایت آداب در مرتب بودن لباس اداری کارکنان ومدیران نیز بسیار بااهمیت است هر چند شیک بودن لباس چندان ملاک نیست ولی باید مرتب باشد. مقام عالی دولت در خراسان شمالی نحوه انجام مکاتبات اداری را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: رعایت یک سری مسائل در مکاتبات و نامه های اداری و شیوه صحیح نامه نگاری لازم است.

وی با اشاره به عدم رعایت این آداب در مواردی توسط مدیران و دستگاه ها، خاطرنشان کرد: با این وجود آداب مربوطه را در حوزه مدیران استانی چندان ندیدم که جای تعجب داشت.صالحی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم موفق باشیم باید اثرگذاری خود را در روابط اداری افزایش دهیم تا عملکرد بهتری داشته باشیم.صالحی در ادامه از در حال اتمام بودن مهلت داده شده به کارمندان معتاد برای ترک اعتیاد سخن گفت و متذکر شد: به همه کارمندانی که وابسته به نظام هستند و از بیت المال استفاده می کنند و گرفتار اعتیاد شده اند مهلت ۱۰۰ روزه برای ترک اعتیاد داده شده که در حال اتمام است.

گفتنی است این دوره آموزشی با حضور دکتر نثایی، از اساتید برجسته اتاق ایران به مدت دو روز در استان برگزار شد که روز اول ویژه مدیران روابط عمومی، کارشناسان و دیگر علاقه مندان و امروز ویژه مدیران کل، معاونین و روسای ادارات در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

دکتر نثایی در این دوره آموزشی به ارائه توضیحات لازم در خصوص موارد با اهمیت در هنر تشریفات، نحوه برقراری ارتباط، ارتباط غیرکلامی و زبان بدن، راه های برقراری ارتباط موثر و برنامه ریزی مذاکره و فرآیند تشریفات پرداخت.

لازم به ذکر است در پایان این دوره آموزشی گواهینامه معتبر از سوی اتاق ایران برای شرکت کنندگان صادر می شود.

 


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.