پرداخت مشوق های صادراتی و کاهش بهره بانکی و بازگشایی مرز پرسه سو

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی پرداخت مشوق های صادراتی برای صادرکنندگان، کاهش بهره های بانکی برای تولید و برنامه ریزی برای بازگشایی مرز پرسه سو را خواستار شد.

به گزارش روبط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد صمدی در دومین روز برگزاری سمینار آموزشی اصول و آداب تشریفات اداری، دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره که ویژه مدیران کل، معاونین و روسای دستگاه ها در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به کاهش صادرات در سال گذشته، گفت: با این وجود در سال جاری تا کنون صادرات استان افزایش قابل توجهی داشته است.

وی افزود: با این وجود با توجه به قابلیت های بسیار زیاد استان در بخش های مختلف از جمله محصولات کشاورزی، صنعتی و صنایع دستی، صادرات استان نیازمند توسعه است.صمدی همچنین به عدم پرداخت مشوق های صادراتی صادرکنندگان در سال های اخیر را مورد اشاره قررداد و پرداخت این مشوق ها را مورد تاکید قرار داد.وی متذکر شد: با توجه به بالا بودن بهره های بانکی در حال حاضر در حد ۱۸ و ۲۰ درصدو حتی بالاتر، خاطرنشان کرد: این امر نیازمند کاهش بهره ها حداقل به ۱۵ درصد برای رونق تولید است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و‌کشاورزی خراسان شمالی در ادامه به دیگر مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی از جمله مالیات و بیمه نیز اشاره کرد و بر برنامه ریزی برای بهبود وضعیت واحدها تاکید کرد.وی همچنین از تشکیل اتاق ایران و‌ترکنستان خبر داد و خواستار برنامه ریزی برای بازگشایی مرز پرسه سو برای بهبود روابط و افزایش صادرات شد.

صمدی در ادامه از برگزاری دوره های آموزشی متعدد در موضوعات مختلف توسط اتاق بازرگانی سخن گفت و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۹ دوره آموزشی در استان برگزار شده که بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته است.وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری همین تعداد دوره آموزشی تا پایان سال جاری در استان، برگزاری این دوره ها را در ارتقای آگاهی و دانش شرکت کنندگان در جلسات بسیار تاثیرگذار خواند.

دکتر نثایی، از اساتید مجرب اتاق ایران به عنوان مدرس این دوره آموزشی نیز در این نشست با اشاره به سفر به خراسان شمالی برای چهارمین بار، به ارائه توضیحات لازم در خصوص موارد با اهمیت در هنر تشریفات، نحوه برقراری ارتباط، ارتباط غیرکلامی و زبان بدن، راه های برقراری ارتباط موثر، برنامه ریزی مذاکره و نیز فرآیند تشریفات وفنون مذاکره پرداخت.

گفتنی است این دوره آموزشی روز گذشته ویژه مدیران روابط عمومی، کارشناسان و دیگر علاقه مندان و امروز ویژه مدیران کل، معاونین و روسای ادارات در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان شمالی برگزار شد.لازم به ذکر است این دوره آموزشی از دوره های مصوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی  است و بعد از برگزاری سمینار گواهینامه معتبر صادر و تقدیم حضور افراد می شود.


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.