دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی در خصوص سفر احتمالی رئیس جمهور ترکمنستان به ایران، از تهیه ۴۰ پیشنهاد برای ارائه به اتاق ایران خبر داد که به وزارت کشور نیز ارسال خواهد شد.

به گزارش  روابط عمومی دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، سعید پورابادی در  هشتادو نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گفتفعالان بخش خصوصی کشور نقش زرینی در انقلاب ۵۷ داشتند و در ۴۳ سال گذشته نیز همواره یار انقلاب بودند و برای اعتلا انقلاب تلاش کردند.

وی افزود: برای موفقیت در توسعه اقتصادی باید مسیر برای فعالیت بخش خصوصی به صورت واقعی باز شود.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از جلسات بدون رفع مشکلات به پایان می‌رسد، افزود: سال‌ها است جلساتی برای رفع مشکلات داریم در حالی که نباید مشکل وجود داشته باشد.

پورآبادی در ادامه به مشکلات بانکی اشاره کرد و گفت: هرچقدر تولید کننده کار می‌کند درآمدش برای بانک است و برای خود هیچ منفعتی ندارد؛ تمام مشکلات ما قوانین است لذا نمی‌توان تک به تک مشکلات واحدهای تولیدی را حل کرد.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی بیان داشت: مدیرعامل بانک مرکزی اعلام می‌کند پرداخت تسهیلات تسهیل شود اما در استان این موضوع اعمال نمی‌شود.

وی در ادامه در خصوص سفر احتمالی رئیس جمهور ترکمنستان به ایران، افزود: نشستی با استان‌های خراسان رضوی و جنوبی و گلستان داشتیم و در نهایت بیش از ۴۰ پیشنهاد برای ارائه به اتاق بازرگانی ایران ثبت شد که به وزارت کشور نیز ارسال می‌شود. پورآبادی با اشاره به لزوم برگزاری نوروزگاه مشترک بین ایران و قزاقستان در خراسان شمالی، گفت: برای این مراسم بنا است با دعوت ۲۵ مهمان خارجی در ۵ فروردین برگزار شود، هزینه‌ها برآورد شده که صنایع برای اجرای آن باید همکاری داشته باشند