صدور حکم مجوز برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد- ترکمنستان به نام اتاق بازرگانی خراسان شمالی

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

 از سوی معاون وزیر در امور صادرات و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران مجوز برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد به نام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی  صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی از سوی مجتبی خسروتاج معاون وزیر در امور صادرات و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران مجوز برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد به نام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی/ بجنورد در آبان ماه سال جاری  صادر شد.

متن حکم به شرح ذیل آمده است:

به استناد بند 31 ماده 5  اساسنامه سازمان توسعه تجارت ایران بدینوسیله موافقت سازمان توسعه تجارت ایران با برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد- ترکمنستان به نام اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی اجرا  توسط شرکت پارس پگاه تجارت در تاریخ 13 لغایت 15 اسفند ماه 1397 و با رعایت ضوابط برگزاری نمایشگاه ها مندرج در ظهر این مجوز اعلام می گردد.

ادامه مطلب

   

برگزاری جلسه هم اندیشی هیات رئیسه اتاق بازرگانی خراسان شمالی با حوزه مقاومت بسیج اصناف، بازاریان و تجار

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

اولین جلسه هیات رئیسه اتاق بازرگانی خراسان شمالی با مسئولین بسیح حوزه مقاومت بسیج اصناف ، بازاریان و تجار استان  در راستای استفاده از ظرفیت تجار در برنامه های بسیج ، کمک به توانمند سازی تجار و بازاریان در امر صادرات و واردات و...درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع،معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی بجنورد درجلسه هم اندیشی با مسئولین بسیج اصناف، بازاریان و تجار استان  نقش بسیج را در تمام فعالیت های کشور بسیار موثر دانست .

وی به افتتاح دفتر رابط بسیج اتاق بازرگانی بجنورد طی سال جاری  اشاره کرد ویادآورشد: این دفتر با حضور مسئول بسیج اتاق ایران ، رئیس بسیج اصناف،بازاریان تجار خراسان شمالی و... به منظور همکاری و تعامل بیش از پیش در فعالیت های فرهنگی و اقتصادی استان افتتاح و راه اندازی شد.

سرهنگ محرابی نژاد ، رئیس بسیج اصناف ، بازاریان و تجار استان نیز دراین جلسه استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی در برنامه های بسیج ، کمک به توانمند سازی تجار و بازاریان در امر صادرات و واردات، آموزش و فرهنگ سازی فقه اسلامی در بین اصناف و تجار و... را از اهداف تشکیل بسیج اصناف، بازاریان و تجار  عنوان کرد.

 وی همچنین ظرفیت سازی جهت جذب حداکثری و سازماندهی و هماهنگ سازی همه ی تجار و بازرگانان متعهد و مشخص ازاولویت های اصلی بسیج تجار برشمرد.

گفتنی است دراین جلسه هیات رئیسه اتاق بجنورد نیز آمادگی خود را به منظور همکاری و همراهی در زمینه های مختلف توسعه اقتصادی استان در قالب بسیج فعالان اقتصادی اعلام کردند.

ادامه مطلببیانیه اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت فرارسیدن 13 آبان

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی  با انتشار بیانه ای فرا رسیدن یوم الله 13 آبان را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، دراین بیانیه آمده است:

13 آبان نماد استکبار ستیزی ملت بزرگ ایران درمبارزه علیه قدرت های شیطانی واستکباری است.

دراین راستا ملت استکبار ستیز و قدرشناس ایران اسلامی به ویژه تجار و بازرگانان و فعالان اقتصادی و صاحبان مشاغل استان خراسان شمالی به حضور پرشور و گسترده، فعال و آگاهی بخش در تظاهرات ضداستکباری یوم‌ا... 13آبان دعوت شده اند.

براین اساس  هیات رئیسه، هیات نمایندگان، اعضا  و کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی ضمن دعوت از آحاد مردم ولایتمدار استان بار دیگر آمادگی خود را برای شرکت باشکوه در راهپیمایی 13 آبان اعلام می دارند.

ادامه مطلب

  

افزایش تعاملات بخش خصوصی و دولتی رونق و توسعه استان را به دنبال دارد

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

استاندار خراسان شمالی بر الزام تعاملات بیشتر بخش خصوصی و دولتی تاکید کرد و گفت: هرچه روابط کاری و تعاملات این دو بخش افزایش یابد آثار و برکات آن به استان بر می گردد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد رضا خباز، استاندار خراسان شمالی درهشتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باقدردانی از اتاق بازرگانی بجنورد به منظور برگزاری منظم و به  موقع جلسات این شورا گفت: خوشبختانه تمام دستور جلسات شوار در دبیرخانه کمیته های ذیل شورا  به موقع و کارشناسی شده برگزار می شود تا پیشنهادات و نتایج جمع بندی شده در جلسات شورای گفتگوی استانی عنوان وپیگیری گردد.

وی به جلسه قبلی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی درمحل اتاق بازرگانی بجنورد اشاره کرد و از سه دستو رکار هشتمین جلسه شورای استانی طی این جلسه خبرداد.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی  خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی استان بر ضرورت پاسخگو بودن به مکاتبات جلسات این شورا تاکید کرد گفت: بی جواب گذاشتن مکاتبات جلسات شورای استانی (بخش خصوصی ) از سوی دستگاه های اجرایی  بی اطلاعی آن دستگاه را نشان می دهد  براین اساس  حتی اگر دستگاهی پاسخی ندارد اعلام کند.

خباز یکی از بحث های مهم این جلسه را علاوه بر دستورات جلسات این شورا  را موضوع استفاده از ظرفیت جدید قانونگذار تحت عنوان اوراق تسویه اعلام کرد .

وی افزود: اوراق تسویه بدین معناست که پیمانکارانی که از دولت طلب دارند و نتوانسته اند طلب خود را از دولت وصول کنند  می توانند با مراجعه به سازمان امور مالیاتی از طریق اوراق تسویه که قانونگذار تعیین کرده از محل اسناد خزانه اقدام به تهاتر کنند.

وی با بیان این که تاکنون از ظرفیت اسناد خزانه بسیار محدود استفاده شده است ، اظهارداشت : دراین خصوص دستگاه ها جدی وارد کار شوند زیرا باید پیمانکاران تقویت شوند تا بتوانند پروژه های جدید برای خود تعریف کنند.

استاندار خراسان شمالی بیان کرد: درهمین راستا دراین جلسه مصوب شده کمیته ای به دبیرخانه ای سازمان برنامه و بودجه استان با همراهی 7 دستگاه متشکل از استانداری، تامین اجتماعی، امور مالیاتی، اقتصاد و دارایی ، انجمن پیمانکاران و بانک  تشکیل گردد تامباحث ،مشکلات به ویژه مطالبات پیمانکاران بررسی و پیگیری شود.

وی مجموع بدهی پیمانکاران استان از دولت را براساس آمار سازمان برنامه و بودجه حدود 180 میلیارد تومان اعلام کرد وافزود: از این میزان  حدود 80 میلیارد تومان استانی و 100 میلیارد آن ملی است.

خباز ازدیگر مصوبات این جلسه را مربوط به اداره تغزیزات حکومتی استان اعلام کرد که نیازمند کار کارشناسی بیشتر است برهمین اساس مقرر شد درجلسه آینده اعلام نظر قطعی  شود.

استاندار خراسان شمالی بر الزام تعاملات بیشتر بخش خصوصی و دولتی بایکدگیر تاکید کرد و گفت: هرچه روابط کاری و تعاملات این دو بخش افزایش یابد آثار و برکات آن به استان بر می گردد.

محمد صمدی، دبیر وسخنگوی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان نیز دراین جلسه به جلسه اخیر کمیته بررسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی   که با حضور انجمن پیمانکاران درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد اشاره کرد وافزود: تمامی جلسات کمیته بررسی ذیل شورای استانی در محل اتاق بازرگانی به طور منظم و کارشناسی شده برگزار می گردد .

وی سه دستور کار هشتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را شامل پیگیری مصوبات جلسه قبل، گزارش کمیته در خصوص بررسی آِیین نامه اجرایی بند (ه) تبصره (5) قانون بودجه سال 1397 و بند (ب) ماده 12 قانون احکام دائمی برنامه ششم و گزارش کمیته بررسی و ارائه راهکار مناسب در جهت اصلاح قانون پرونده های دارای مشکل فنی واحدهای تولیدی اعلام کرد.

وی از سازمان جهاد کشاورزی استان به عنوان تنها دستگاه پاسخگو به مکاتبات جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قدردانی کرد و گفت: متاسفانه دیگر دستگاه های استان به مکاتبات این جلسات پاسخگو نبوده اند.

صمدی با اشاره به مصوبات جلسه قبل کمیته ذیل شورا،گفت: در این کمیته پیشنهاد گردید با عنایت به عدم تطابق حفظ قدرت خرید با نرخ تنزیل اوراق در فرا بورسی پیشنهاد می شود  در آیین نامه اجرایی میزان حفظ قدرت خرید برابر با نرخ تسهیلات سالیانه بانکی پیش بینی گردد.

وی افزود: همچنین در بند ب ماده یک آیین نامه اجرایی سال 96 مبلغ حفظ قدرت خرید با 8 درصد ذکر شده  به همین منظور باعث سلیقه ای عمل کردن دستگاه ها شده ، بنابراین پیشنهاد می گردد حفظ قدرت خرید به صورت قطعی و بدون عبارت تا در آیین نامه قید شود.

وی ادامه داد: همچنین در مورد اوراق هم پیشنهاد می شود حفظ قدرت خرید برابر با سپرده بانکی تعیین گردد.

گفتنی است هشتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور مدیران کل استان و اعضای بخش خصوصی درمحل استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

ادامه مطلبدوره تخصصی آشنایی با سامانه ثبت سفارش توسط اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

 

دوره تخصصی آشنایی با سامانه ثبت سفارش در روز پنج شنبه  3 آبان ماه   باحضوربیش از 70 نفر از علاقمندان درمحل  اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، دوره تخصصی آشنایی با سامانه ثبت سفارش با اهداف افزایش  سطح آگاهی باسامانه ثبت سفارش علاقمندان  درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

دراین دوره آموزشی بیش از 70 نفر از علاقمندان شرکت داشتند. این دوره آموزشی با حضور ارزشمند جناب آقای دکتر مظفر ناصری طاهری از اساتید برجسته و به نام اتاق ایران برگزار می شود.

 همچنین  در پایان این دوره آموزشی به تمامی شرکت کنندگان از سوی اتاق ایران گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

 

ادامه مطلب