دوره آموزشی "آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت " در اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.
دوره آموزشی " آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت  " فردا اول بهمن ماه  در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی " آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت " جهت انجام کلیه معاملات دولتی در بسته وب (سامانه ستاد)  فردا اول بهمن ماه درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.
این دوره آموزشی در راستای شفاف سازی، کاهش هزینه‏ های اضافی،  افزایش کارایی دستگاههای اجرایی و ا مکان اعمال نظام‌مند سیاست های اقتصادی دولت برگزار می شود.
 این گزارش حاکی است دوره  آموزشی در خصوص آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت با حضور جناب آقای مهندس شروین حوائجی  مدیر امور استانهای سامانه ستاد کشور برگزار خواهد شد.
همچنین این  دوره آموزشی برای کلیه دستگاه های اجرایی و نمایندگان بخش خصوصی برگزار می شود.
براساس این گزارش دوره آموزشی آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت  ازساعت 8 صبح تا 13 در روز یکشنبه اول بهمن  ماه 1396 در محل سالن جلسات  اتاق بازرگانی بجنورد برگزار خواهد شد

ادامه مطلبدوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " در اتاق بازرگانی خراسان شمالی شد

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.

دوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " با حضور بیش از 90 نفر  در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " با حضور بیش از 90 نفر از  تجار و بازرگانان و صاحبان مشاغل و صنایع و بنگاه های اقتصادی و  علاقمندان به مدت 8 ساعت طی یک روز   در محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

این دوره  با حضور دکتر جواد الهی نسب از اساتید برجسته و به نام اتاق ایران برگزار شد و مباحث مربوط به مدیریت کیفیت و بهره وری با رویکرد آشنایی با استانداردهای بین المللی ایزو، مدیریت آموزش ایزو 10015، مدیریت پروژه  ایزو 21500،مدیریت منابع انسانی ایزو 10018، مدیریت بحران  ایزو 31000، مدیریت دارایی، ایزو 55000 به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

قابل ذکر است در پایان این دوره آموزشی به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی گواهینامه معتبر از سوی اتاق ایران اعطا خواهد شد.

ادامه مطلبارزیابی تراز سنجی عملکرد فعالیت های کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت:  ارزیابی تراز سنجی عملکرد فعالیت های کارکنان اتاق بازرگانی استان توسط ارزیاب موسسه عرصه پویشگران سوم انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی دراین رابطه  تصریح  کرد: موسسه پژوهشگران عرصه سوم با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران پروژه ارزیابی و ظرفیت سنجی تشکل های زیرمجموعه اتاق را برپایه معیار ها سنجش مورد ارزیابی قرار می دهند.

وی افزود: براین اساس طی هماهنگی به عمل آمده از طریق موسسه عرصه پویشگران سوم باهمکاری اتاق بازرگانی خراسان شمالی ارزیابی تراز سنجی عملکرد فعالیت های کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد در 28 دی ماه انجام شد.

صمدی اهداف این طرح را  افزایش توان ، مهارت وسطح کارشناسان اتاق های بازرگانی عنوان کرد وگفت: این ارزیابی توسط مجری طرح هادی حدادی مدیرعامل موسسه پویشگران عرصه سوم دراتاق بازرگانی بجنورد انجام شد. درادامه هادی حدادی ،مدیرعامل موسسه پویشگران عرصه سوم و مدیره پروژه تراز سنجی اتاق های استانی  از ارزیابی تراز سنجی عملکرد اتاق های بازرگانی  19  اتاق استانی در سطح کشور تاکنون خبرداد وگفت: دراین طرح اتاق بازرگانی خراسان شمالی  بیستمین اتاق استانی است که مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی شناخت ظرفیت های سازمانی اتاق های بازرگانی استانی برای هدفمند سازی، حمایت های اتاق ایران از اتاق های استانی وشناسایی نقاط قوت و ضعف در فرایند حمایت از اتاق ها، مشارکت ، کارآرایی و اثربخشی  را از جمله اهداف این موسسه درانجام این طرح عنوان کرد.حدادی اظهارکرد: در زمان اجرای این پروژه مجری طرح به همه اتاق‌های استانی رفته و بر اساس طراحی فرم‌ها و پرسش‌نامه‌ها و مراحلی مانند ارزیابی عملکرد کارشناسان، خودارزیابی توسط اتاق‌ها و ممیزی حضوری در محل اتاق، اتاق‌های استانی را بررسی و گزارش نهایی را ارائه می‌کند.

ادامه مطلبدوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " در اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.
دوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " 30 دی ماه در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " با حضور دکتر جواد الهی نسب از اساتید برجسته و به نام اتاق ایران 30 دی ماه در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود.
بر اساس این گزارش مباحث مربوط به مدیریت کیفیت و بهره وری با رویکرد آشنایی با استانداردهای بین المللی ایزو، مدیریت آموزش ایزو 10015، مدیریت پروژه  ایزو 21500،مدیریت منابع انسانی ایزو 10018، مدیریت بحران  ایزو 31000، مدیریت دارایی، ایزو 55000 در این دوره به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.این گزارش حاکی است دوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " ویژه تجار و بازرگانان و صاحبان مشاغل و صنایع و بنگاه های اقتصادی در محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.بنا بر این گزارش این دوره آموزشی ساعت 8 صبح روز شنبه 30 دی ماه 1396 در محل سالن جلسات  اتاق بازرگانی برگزار می شود.
گفتنی است در پایان این دوره آموزشی به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی گواهینامه معتبر از سوی اتاق ایران اعطا می شود

ادامه مطلباعزام هیات تجاری از خراسان شمالی به ترکمنستان در اوایل سال آینده

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از اعزام یک هیات تجاری از استان به ترکمنستان دراوایل سال آینده خبرداد وگفت: این اعزام به منظور توسعه اقتصادی، افزایش صادرات، واردات و تسهیل در ویزا و روادید و وصول مطالبات تجار و بازرگانان و مشارکت در نمایشگاه های طرفین انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در سی چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بجنورد به پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکمنستان در آینده نزدیک اشاره کرد وگفت: دراین جلسه مقرر شده مشکلات و موانع موجود و راهکارهای پیشنهادی به منظور توسعه روابط فی مابین تهیه و پیگیری شود. وی تسهیل در  صدور ویزا و روادید برای تجار و بازرگانان ایرانی از کشور ترکمنستان و عدم انتقال حوالجات را از جمله مشکلات موجود با کشور ترکمنستان اعلام کرد.

وی همچنین عدم پرداخت مطالبات معوق تجار و بازرگانان از موسسات دولتی و خصوصی ترکمنستان، عدم وجود گمرک مرزی و بازارچه مرزی در استان خراسان شمالی  (منطقه پرسه سو) و عدم وجود مرکز تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی در ترکمنستان از دیگر مشکلات موجود با کشور ترکمنستان ذکرکرد.صمدی از انعقاد تفاهم تشکیل اتاق مشترک بازرگانی بین دو کشور ایران و ترکمنستان خبرداد وگفت: این تفاهم نامه با طرف ایرانی اتاق مشترک به ریاست جناب آقای صمدی رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با دارا بودن 165 عضو فعالیت خود را از 19 مهر سال جاری آغاز کرده است.

وی افزود: هم اکنون نیز  اتاق مشترک ایران و ترکمنستان در تهران و بجنورد مرکز استان خراسان شمالی راه اندازی شده است.صمدی اظهارکرد: تشکیل اتاق مشترک ایران و ترکمنستان می تواند فعالیت ها در زمینه تسهیلات ویزا، روادید، توسعه اقتصادی، شرکت درنمایشگاه ها، پذیرش و اعزام هیات های تجاری وبازاریابی و رفت و آمدهای تجاری را تسهیل دهد.

وی بیان داشت : استان خراسان شمالی به عنوان یکی از استان های همجوار ترکمنستان است که با داشتن حدود 312 کیلومتر مرز مشترک می تواند در رابطه با فعالان برای توسعه اقتصادی و همکاری های متقابل اتاق بازرگانی فعالیت گسترده ای داشته باشد.وی افزود: این در حالی است که کشور ترکمنستان دومین کشور صادراتی استان خراسان شمالی محسوب می شود.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  ازجمله پیشنهادهای مطرح شده در راستای روابط همکاری بین دو کشور را اعلام آمادگی شرکت های معتبر ایرانی برای همکاری در زمینه طرح های تولیدی، صنعتی وصدور خدمات فنی و مهندسی به ویژه در زمینه نفت، گاز ، پتروشیمی، ساختمان سازی ، خدمات ، انرژی برق و راه سازی عنوان کرد.وی تسهیل در تردد ویزا برای تجار و بازرگانان، رفع مشکلات مربوط به سیستم بانکی و نقل وانتقال ارز، افزایش همکاری در زمینه برگزاری هرساله نمایشگاه اختصاصی ایران و ترکمنستان را ازدیگر پیشنهاد مطرح شده بیان کرد.

 وی افزود: علاوه بر کالاهای صادراتی ایران به ترکمنستان، عاملین اقتصادی ایران علاقمندی خود را به صادرات گروه های کالایی دارو، کائوچو، لاستیک وانواع محصولات لاستیکی ، آلومینیوم و... اعلام داشتند.صمدی  مشکل بانکی، حمل نقل،بالا بودن قیمت تمام شده برخی کالاهای صادراتی ورقابت شدید کشورهایی چون چین، روسیه، ترکیه ، هندوستان با صادرکنندگان ایرانی ، قطع جوایز صادراتی، عدم توانایی رقابت با پیمانکاران چینی و ترک، روسی، کمبود واگن و کم توجهی برخی از کشورهای همجوار به توسعه زیرساخت های مورد نیاز و... را ازجمله مشکلات موجود صنایع و واحدهای تولیدی عنوان کرد .

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در ادامه از اعزام یک هیات تجاری به ترکمنستان دراوایل سال آینده از این استان خبرداد وگفت: این اعزام به منظور توسعه اقتصادی، افزایش صادرات، واردات و تسهیل در ویزا و روادید و وصول مطالبات تجار و بازرگانان و مشارکت در نمایشگاه های طرفین انجام می شود.وی تصریح کرد: باتوجه به این که اتاق بازرگانی خراسان شمالی مجوز رسمی اتاق مشترک ایران و تاجیکستان را کسب کرده درصدد هستیم  در سال آینده  یک هیات تجاری و بازاریابی  از استان در راستای توسعه روابط اقتصادی به کشور تاجیکستان نیز خواهیم داشت.

ادامه مطلبکسب رتبه ششم شورای گفت و گوی استان در بین استان های کشور

File engine/modules/statnew.php not found.

رئیس اتای بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی از کسب رتبه ششم شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در بین استان های کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد صمدی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور استاندار برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به برگزاری مطلوب جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و همراهی و همکاری مدیران استان و نیز پیگیری مصوبات، شورای استان در بین استان های کشور موفق به کسب رتبه ششم کشوری شد.
وی افزود: همان گونه که استاندار نیز تاکید داشتند تلاش داریم تا ضمن حفظ این رتبه، شرایط استان را به شکل بهتری ارتقا دهیم و به رتبه های بالاتر دست یابیم.صمدی یادآور شد: از ابتدای تشکیل شورای گفت و گو در استان تا کنون ۳۷ جلسه شورا برگزار شده به طوری که ۸ جلسه آن در سال جاری بوده است.وی متذکر شد: در حال حاضر کمیته شورای گفت و گو نیز به منظور طرح مشکلات واحدهای تولیدی در محل اتاق بازرگانی در حال برگزاری است که در صورت نیاز مشکلات این واحدها در جلسات شورای گفت و گو مطرح می شود و باز هم در صورت نیاز به مصوبه ملی به شورای گفت و گوی مرکز نیز ارجاع داده می شود تا در صورت امکان به صورت مصوبه در آید.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی در ادامه با اشاره به پیگیری مصوبات جلسات قبل در این جلسه، خاطرنشان کرد: در این رابطه بحث پیشنهادات کشورهای CIS  مورد بررسی قرار گرفت که طی آن ۱۵ مورد در بخش ملی و فراگیر و ۴ مورد در بخش استان احصا شد.وی استفاده صادرکنندگان از خدمات گمرک به صورت سیار و نیز موظف بودن مدیران دستگاه ها برای خرید نیازمندی های دستگاه ها از طریق سامانه ستاد و  پیگیری افزایش سهمیه واگن برای صادرکنندگان را از دیگر مصوبات این جلسه ذکر کرد.

ادامه مطلباستاندار خراسان شمالی:نباید برای یک مورد به صورت متوالی از فردی مجوز خواسته شود

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.

استاندار خراسان شمالی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی استان گفت: نباید به هیچ وما به صورت متوالی از فردی برای یک مورد مجوز درخواست شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، محمد رضد صالحی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه ها موظف هستند هر تعداد مجوز که از فردی می خواهند از همان روز اول مراجعه اعلام کنند، اظهار داشت: نباید با درخواست چند باره مجوز مدیران واحدهای تولیدی را دچار سردرگمی کنند.وی با تاکید بر اینکه باید بررسی لازم توسط دستگاه ها برای کم کردن تعداد مجوزها انجام شود، خاطرنشان کرد: به هیچ وجه مراجعه مکرر افراد برای دریافت مجوزهای متعدد را بعد از اتمام کار گرفتن یک مجوز نمی پذیریم و قابل قبول نیست.
صالحی متذکر شد: باید به محض صدور همزمان مجوزها، کارها به خوبی پیش رود و دستگاه ها نیز دقت نظر بیشتری در این رابطه داشته باشند.وی با بیان اینکه در موارد مربوط به دریافت مجوزها دستگاه ها نباید به صورت متوالی از یک فرد برای یک مورد مجوز طلب کنند،  یادآور شد: در صورت وجود هر گونه مشکل باید مواردی که در حوزه دولتی قابل حل شدن است اعلام شود تا نسبت به حل آن اقدامات لازم صورت گیرد.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی تصریح کرد: دستگاه ها باید تعداد مجوزهای مورد نیاز را به صورت مکتوب شاید سازی کنند تا فرد در زمان مقرر نسبت به دریافت آنها اقدام کند و در این مسیر دچار مشکل نشود.وی با بیان اینکه تنها از مدیران در جهت اجرای قانون دفاع می کنیم نه خلاف قانون، بر اجرای دقیق دستورالعمل های صادره در قانون تاکید کرد.
صالحی در بخش دیگری از سخنان در خصوص روند برگزاری مناقصات و مزایده ها نیز متذکر شد: در اصل مناسب ترین قیمت لزوما کمترین قیمت نیست بنابراین مدیران دستگاه ها باید در مناقصات اختیار لازم را داشته باشند تا بهترین شخص یا شرکت را برگزینند و بی شک باید به دستگاه های نظارتی نیز جوابگو باشند.وی این امر را به معنای بسته بودن دست مدیران برای انتخاب کمترین قیمت در مناقصات و بالاترین قیمت در مزایده ها ندانست و گفت: باید کیفیت ک اهلیت کسی که تقاضای خود را در این‌موارد ارائه می دهد به خوبی بررسی شود.
استاندار خراسان شمالی در ادامه در رابطه با مساله مطرح شده در جلسه شورادمبنی بر ثبت اختراع مخترعین توسط سایر افراد با توجه به روند طولانی ثبت اختراعات در تهران نیز اظهار داشت: باید بررسی شود که اشکال موجود در ابن راه در ثبت اختراع در تهران است یا در مسیر و روند طولانی انجام ثبت.وی افزود: با بیان اینکه اضافه کردن تعداد شعبات ثبت اختراع در تالان منافاتی با قانون ندارد، تصریح کرد: با این وجود راه اندازی دفتر ثبت در استان ها با توجه به تاکید قانون مبنی بر ثبت اختراعات در تهران نیاز به اصلاح قانون و دلایل محکمه پسند دارد.
صالحی با بیان اینکه این امر باید توسط بورس ایده انجام شود، خاطرنشان کرد: در این صورت است که اگر بعد از ثبت اختراع در  بورس ایده در طی انجام مراحل ثبت کسی بخواهد کپی برداری کند قابل پیگیری خواهد بود.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی از کسب رتبه ششم در بحث جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان توسط خراسان شمالی در جمع بندی استان ها خبر داد و این مساله را با اعضای شورا تبریک گفت.وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری هر چه بهتر این جلسات و ادمه دار کردن مباحث مربوط به آن، در کنار حفظ این رتبه نسبت به ارتقای آن نیز تلاش های لازم صورت گیرد.صالحی با تاکید بر لزوم اجرای قانون و دستورالعمل ها، خاطرنشان کرد: در صورتی که اشکالاتی نیز وجود دارد باید احصا شده تا ضمن حرکت بر اساس قانون، دستورالعمل های موجود ادامه یابد زیرا که انعکاس مشکلات و پیگیری برای رفع آنها وظیفه ما مسئولان است.وی با بیان اینکه دستور جلسات شورا حتما باید در حوزه شرح وظایف شورا باشد، تصریح کرد: باید شورا صلاحیت رسیدگی به موضوعلت مطرح شده در جلسات را داشته باشد.
استاندار خراسان شمالی تخصصی تر کردن مو ضوعات جلسات را نیز خواستار شد و گفت: باید موضوعات دسته بندی شده و بر اساس آن افضای مرتبط در جلسات حضور یابند و مابقی در صورت امکان برای تشریک مساعی و تضارب افکار شرکت کنند

ادامه مطلببرگزاری دوره آموزشی کاهش هزینه و درآمدزایی تشکل ها

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.


دوره آموزشی کاهش هزینه و درآمدزایی تشکل فردا 4 دی ماه در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی/بجنورد با حضور علاقمندان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن وکشاورزی خراسان شمالی،دوره آموزشی کاهش هزینه و درآمدزایی تشکل ها فردا دوشنبه 4 دی ماه در محل اتاق بازرگانی بجنورد با حضور علاقمندان برگزار می شود.
این گزارش حاکی است این دوره آموزشی با حضور استاد ارجمند جناب آقای جواد الهی نسب از اساتید برجسته و به نام اتاق ایران برگزار خواهد شد.همچنین دوره آموزشی کاهش هزینه و درآمد زایی تشکل ها در 4 دی ماه به مدت یک روز از ساعت 8 صبح تا 13  برگزار می شود.
گفتنی است:در پایان این دوره آموزشی به تمامی شرکت کنندگان گواهینامه معتبر از سوی اتاق ایران اعطا خواهد شد.

ادامه مطلبحل مشکلات 34 واحد تولیدی در کمیته قضایی اتاق بازرگانی

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از حل مشکلات 34 واحد تولیدی در کمیته قضایی اتاق بازرگانی خبرداد.
 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در نشست خبری با خبرنگاران استان با اشاره به انتخاب خراسان شمالی به عنوان استان معین تاجیکستان در سطح کشور توسط اتاق ایران، گفت: دراین راستا هیات تجاری و بازاریابی به کشور تاجیکستان طی اوایل دی ماه امسال اعزام می شود.وی پیگیری امور مربوط به کشور ایران و ترکمنستان را ازجمله وظایف به استان معین دانست وافزود: تفاهم نامه های مختلفی طی سال های گذشته در زمینه مختلف همکاری و صادرات و واردات با تاجیکستان در کشور منعقد شده است.
صمدی خاطرنشان کرد : با انتخاب خراسان شمالی به عنوان استان معین تمامی استان های کشور از طریق ما مسائل و مشکلات موجود با این کشور را پیگیری می کند.وی با اشاره به درخواست کشور تاجیکستان برای آموزش بافت فرش و پشتی ترکمن و دیگر دستباف های اداری از طریق ایران، متذکرشد: درحال حاضر 6 کشور دنیا از قبیل ایران، ترکمنستان، افغانستان، هندوستان و چین در ردیف اول فرش بافی قرار دارند.
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بااشاره به غنی بودن کشور تاجیکستان درحوزه معادن، کشاورزی و آب، تصریح کرد: دراین راستا شرایط واگذاری زمین ها و ... دراین کشور بررسی و به متقاضیان ارائه می شود.وی به علاقمندی این کشور برای برقرار ارتباطات کاری بیشتر با ایران نیز اشاره کرد وگفت: دراین راستا برنامه ریزی لازم در حال انجام است.
صمدی همچنین از اعزام هیات تجاری و بازاریابی به کشور همسایه ترکمنستان تا پایان سال جاری خبرداد وتصریح کرد: باتوجه به برگزاری نمایشگاه های مختلف دراین کشور در اسفند ماه مقرر است این اعزام به منظور انجام مذاکرات، ملاقات ها و نشست های تجاری انجام شود.وی با اشاره به انتخاب رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به عنوان رئیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان، اظهارداشت: دراین راستا در حال رایزنی پذیرش هیات از ترکمنستان در ماه های آینده هستیم.
صمدی به بهبود روابط با این کشور نیز اشاره کرد وگفت: هم اکنون مسائلی از قبیل بازگشایی مرز پروسه سو و آزادی زندانیان با این کشور درحال رایزنی است .وی از قرقیزستان نیز به عنوان کشوری یاد کرد که به عنوان یک کشور عضو سازمان جهانی درآسیای میانه مطرح است و اظهار داشت: به همین منظور در راستای برقرار ارتباطات کاری بیشتر برنامه ریزی اعزام هیات تجاری طی سال جاری به این کشور انجام شده است.
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به برگزاری 14 جلسه کمیته قضایی در محل اتاق بازرگانی به منظور حل مشکلات واحدهای تولیدی اشاره کرد وگفت: با برگزاری این جلسات به مسائل و مشکلات 34 واحد تولیدی رسیدگی شد و موانع موجود از قبیل مشکلات با بانکه ها، بیمه و امور مالیاتی بررسی و رفع گردید که هم اکنون نیز با حل مشکلات آنها درحال فعالیت هستند.وی عمده مشکلات این واحدها را دیرکرد در پرداخت اقساط بانکی و مصادره اموال آنها توسط بانک ها اعلام کرد و گفت: این مشکلات به ویژه در زمینه تضمین های بانکی گرفته شده توسط بانک ها بود.
وی ادامه داد: اغلب بانک ها معمولا منازل مسکونی و اموال صاحبان واحدهای تولیدی را به جهت فروش آسان تر و مصادره راحت تر به عنوان وثیقه خواسته بودند و درخصوص  محل تولید کارخانجات حساسیت کمتری داشتند که همین امر باعث بروز مشکلات بسیار برای واحدهای تولیدی شده بود.صمدی متذکر شد: براین  اساس با پیگیری های انجام شده در کمیته قضایی به بانک ها پیشنهاد تقسیط بدهی واحدهای تولیدی داده شد و مدیران کارخانجات نیز تشویق شدند تا بدهی خود را به شکلی پرداخت کند تا مسائل مرتفع شود.وی از دیگر مشکلات مهم واحدهای تولیدی نبود سرمایه درگردش و بالا بودن نرخ بهره بانکی دانست و افزود: این  واحدها خواستار کاهش نرخ بانکی در حد معمول با توجه به تک رقمی شدن تورم هستند تا فعالیت های اقتصادی برای آنها مقرون به صرفه بوده و توجیه اقتصادی داشته باشد.
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به عدم پرداخت مشوق های صادراتی طی سال های گذشته به صادرکنندگان نیز اشاره کرد و یاد آورشد: با وجود پیگیری های فراوان هنوز این مشوق ها به صادر کنندگان پرداخت نشده که همین امر قدرت رقابت را از آن ها سلب کرده است.وی با بیان این که براساس قانون صادرات از مالیات معاف است خاطرنشان کرد: با این وجود مالیات طی دوره های سه ماهه از صادر کنندگان طلب می شود.صمدی با اشاره به رشد 104 درصدی صادرات در 8 ماهه امسال، اظهار داشت:

وی در ادامه به برگزاری 37 جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از ابتدای تشکیل تاکنون اشاره کرد وگفت: در سال جاری نیز با برگزاری 7 جلسه، خراسان شمالی در ردیف استان های برتر کشور در این خصوص و حل مشکلات واحدهای تولیدی قرار گرفته است.وی به برگزاری اولین جلسه دبیرخانه اتاق های مشترک سه گانه بازرگانی، تعاون و اصناف اشاره کرد و اظهارداشت: باتشکیل دبیرخانه اتاق های مشترک در محل اتاق بازرگانی استان پیگیری مسائل تعاونی ها و اصناف در زمینه های مختلف کاری انجام می شود.
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی ضمن یاد آوری برگزاری 110 دوره آموزشی از ابتدای تشکیل اتاق تاکنون، خاطرنشان کرد: این درحالی است که در سال جاری نیز 24 دوره آموزشی با شرکت بیش از 2هزار و 200 نفر برگزارشده که براساس تایید مرکز آموزش اتاق عالی ایران در بین اتاق های سایر کشور در ردیف برترین اتاق ها قرار گرفته ایم

ادامه مطلب