هشتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

 

هشتمین جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی در سال جاری با حضور اکثریت اعضا در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در ابتدای جلسه در خصوص کسب مجوز سازمان توسعه تجارت ایران برای برگزاری نمایشگاه ترکمنستان در نیمه دوم اسفندماه توضیحاتی را ارائه کردند.

 

سپس اعضای هیأت نمایندگان در خصوص اعزام یک هیأت تجاری به همراه نمایشگاه ترکمنستان پیشنهاد دادند که مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

آقای کاویانی رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز در مورد چگونگی نحوه مدیریت و اجرای پروژه آبخیز داری در استان توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: موضوع ضرورت احداث آبخیز درمسیلهای کوهپایه ای استان به جهت تغذیه آبخوانها و پیشگیری از فرسایش خاک و تولید ثروت و رفع بخشی از نیاز آبی از اولویتهای استان می باشد .

وی افزود:  زیرا با توجه به قرار گرفتن استان خراسان شمالی در عرض جغرافیایی سرد و خشک و بارش های اندک در حال حاضر (سالیانه 135 میلیمتر ) و میزان تبخیر 3 برابر بیش از میزان بارش محاسبه شده است  به همین دلایل اهمیت موضوع       آب در استان و حفاظت از منابع آبی از اولویت ویژه ای برخوردار می باشد .

 کاویانی تصریح کرد: مدیریت آبهای جاری ، جلوگیری از برداشتهای غیر منطقی از منابع زیر سطحی ، حفاظت از آبخوانها و تغذیه  آبخوانها با ایجاد آبخیزها باید در اولویت قرار بگیرند .

وی با بیان این که  آب ذخیره شده در آبخوانها دارای ارزش زیادی می باشد، گفت: دراین زمینه باید با تصویب قوانین به فوریت ، ارزش گذاری شود.

 رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بجنورد اظهارکرد: در راستای تغذیه آبخوانها از نزولات آسمانی و احداث آبخیزها تهیه نقشه آمایش سرزمین یا جانمایی ساخت آبخیزها بر روی آبخوانها پایه و اساس شروع کار می باشد .

 وی متذکر شد: به همین منظور تهیه نقشه دقیق از مناطق کوهپایه ایی و مشخص نمودن مسیلها مورد نیاز می باشد .

در پایان مهندس پرهامی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز توضیحات تکمیلی را در خصوص نحوه اجرای طرح ابخیزداری ارائه کردند .


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.