ضرورت بهره مندی از پتانسیل دوره های آموزشی اتاق بازرگانی برای اصناف و تعاونی ها

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بهره مندی از پتانسیل قوی  دوره های آموزشی اتاق بازرگانی برای اصناف و تعاونی ها درراستای آگاهی از قوانین و مقررات حاکم در کشور را  یک ضرورت دانست.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی دردومین جلسه دبیرخانه مشترک اتاق های سه گانه بازرگانی، تعاون و اصناف که درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد برالزام  هماهنگی، تعامل و روابط کاری بیشتر بین اتاق های مشترک سه گانه بایکدیگر تاکید کرد.

وی رفع مشکلات حوزه کسب و کار را از جمله دغدغه های اصلی این سه اتاق دانست  ومتذکر شد: استفاده از ظرفیت  اتاق بازرگانی به منظور برگزاری دوره های آموزشی در راستای آَشنایی با قوانین و مقررات  برای مجموعه اصناف و تعاونی و بازرگانان یک ضرورت است.

صمدی به برگزاری بیش از 15 دوره آموزشی طی سال جاری از سوی اتاق بازرگانی بجنورد برای تجار، بازرگانان و علاقمندان درحوزه های مختلف با حضور اساتید مجرب از سوی اتاق ایران اشاره کرد وگفت: اتاق بازرگانی بجنورد طی سال گذشته موفق به کسب رتبه اول در برگزاری دوره های آموزشی در بین اتاق های سراسر کشور شد.

وی حضور اتاق‌های سه‌گانه به شکل قانونی در مجامع تصمیم‌گیری اقتصاد کشوریک اصل مهم دانست واظهارداشت: تشکیل اتاق های سه گانه در رفع معضلات و مشکلات اقتصادی نقطه عطف مثبتی در راستای توسعه استان ها خواهد بود.

صمدی در ادامه به تاثیرگذاری نقش بخش خصوصی در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور اشاره کرد  و خواستار جدی گرفتن این بخش از سوی دستگاه های دولتی در بخش های مختلف شد.

امیدوار، رییس اتاق اصناف بجنورد  نیز  بر برنامه ریزی پنجره واحد در سازمان مدیریت ، رفع مشکل کسب و کار در ثبت اسناد ، جلوگیری از پروسه طولانی ثبت تعاونی ها و... را از جمله مشکلات حوزه اصناف و برنامه های قابل پیگیری در این حوزه ذکر کرد.

وی همچنین  ارتقای بهبود فضای کسب و کار و ارتقاء رتبه استان در شاخص های اقتصادی ، برگزاری دوره های آموزشی برای اصناف و بازاریان و.... ازبرنامه های پیشنهادی برای ارتقای دانش و بهبود روند کاری بازاریان، تولید کنندگان اعلام کرد.

اعتمادی رییس اتاق تعاون بجنورد نیز بر نقش موثر اتاق های سه گانه در فعالیت های اقتصادی کشور تاکید کرد و خواستار عملیاتی کردن برنامه های این سه اتاق در راستای کمک به تولید و اقتصاد استان شد. 7

 


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.