نقش بسیج تجار، بازرگانان در اقتصاد کشور تاثیرگذار است /افتتاح دفتر رابط بسیج در اتاق بازرگانی بجنورد

مسئول بسیج اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران  از افتتاح دفتر رابط بسیج در اتاق بجنورد  خبرداد ، گفت: باتوجه به این که کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد نقش بسیج تجار و بازرگانان در اقتصاد کشور بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، علی درویش در مراسم افتتاح دفتر رابط بسیج اتاق بازرگانی بجنورد  با تاکید بر اهمیت و جایگاه بسیج در بین آحاد مردم ،نهادینه شدن فرهنگ بسیجی در جامعه یک ضرورت دانست.

وی افزود:  به همین منظور درراستای تحقق اهداف انقلاب ،نهادینه کردن فرهنگ بسیجی در بین آحاد جامعه بایستی تمام مسئولان همکاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان این که بسیج و سپاه بایستی همگام با بازاریان و تجار در تمام عرصه ها حرکت کنند، اظهارداشت: بنابراین دراین رابطه اگر مشکلاتی  برای تجار و بازرگانان ایجاد شود می توانند با همکاری و همراهی بسیج و متقابلا بازرگانان از سد مشکلات عبور کرد.

درویش به تفاهمنامه اخیر اتاق ایران با سازمان بسیج ، بازاریان و تجار اشاره کرد و به تشریح برخی از فعالیت های اتاق ایران در حوزه فرهنگی و... ازجمله برپایی نمایشگاه،مراسمات هفته دفاع مقدس، نیمه شعبان ، کمک به ایتام ، احداث مدارس و...پرداخت.

 محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز  به اهمیت و جایگاه بسیج درسطح کشور اشاره کرد وگفت: نقش بسیج  در عرصه های مختلف اجتماعی،فرهنگی، اقتصادی به ویژه  اهداف انقلاب اسلامی بسیار مهم و انکار ناپذیر است.

صمدی از آمادگی اتاق بازرگانی بجنورد با مجموعه بسیج استان خبرداد  و  و از جمله اقدامات اتاق خراسان شمالی را برگزاری دوره های آموزشی مختلف برای تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی ، برگزاری جلسات کمیته قضایی به منظور رفع مشکلات واحدهای تولیدی ، برگزاری جلسات کمیسیون ها صنعت، گردشگری، حمل و نقل ، مالیات و تامین اجتماعی عنوان کرد.

وی از دیگر اقدامات اتاق بازرگانی را اعزام و پذیرش هیات های تجاری به استان، برپایی نمایشگاه و برگزاری جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و... اعلام کرد و افزود: دراین راستا اتاق بازرگانی استان می تواند همکاری و هماهنگی لازم را با بسیج داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  به روابط رو به رشد  و خوب تجاری استان با کشورهای جهان اشاره کرد  واظهارداشت:  درحال حاضر علی رغم تحریم ها و تورم موجود کشور  اتاق بازر گانی خراسان شمالی توانسته با  34کشور دنیا مراودات تجاری داشته باشد.

سرهنگ محرابی نژاد، مسئول بسیج اصناف ، بازاریان و تجار استان نیز ضمن قدردانی از همکاری خوب اتاق بازرگانی استان با مجموعه بسیج ، افتتاح دفتر رابط بسیج اتاق بازرگانی بجنورد را به فال نیک گرفت و اظهارامیدواری کرد تا با روابط و همکاری های یکدیگر باتوجه به شرایط امروز کشور که درجنگ اقتصادی قرارداریم روند روبه رشد برای توسعه کشور داشته باشیم.

سرهنگ مجید فغانی، فرمانده ناحیه بسیج شهرستان بجنورد نیزگفت: امروز اگر نامی از استان خراسان شمالی در کشور برده می شود   همراهی ، همکاری و همگرایی تمام دستگاه های اجرایی استان  با یکدیگر درجهت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی به پیشرفت و روند رو به رشد جمهوری اسلامی ایران در جهان اشاره کرد و گفت: باتوجه به هجمه های جهانی و استکبار این مهم مایه افتخار است چراکه  تمام سنگرها و اهداف کلیدی  ایران اسلامی به واسطه جبهه مفاومت فتح شده است.


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.