برگزاری انتخابات هیات موسس و هیات مدیره اتاق مشترک ایران و ترکمنستان با شرکت 30 نفر از تجار خراسان شمالی

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی از برگزاری انتخابات هیات موسس و هیات مدیره اتاق مشترک ایران و ترکمنستان با شرکت 30 نفر از تجار این استان در محل اتاق ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی با اشاره به برگزاری انتخابات هیات موسس و هیات مدیره اتاق مشترک بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان، گفت: این انتخابات ظهر فردا در محل اتاق ایران برگزار می شود.

وی افزود: دراین راستا اعضای ستادهای هم مرز و کاری با ترکمنستان شامل استان های خراسان رضوی، شمالی، گلستان، مازندران وگیلان در محل معاونت امور بین الملل اتاق ایران برای انتخابات شرکت می کنند.

صمدی خاطرنشان کرد: اعضای واجد شرایط برای انتخابات که ارتباط کاری با ترکمنستان داشته اند باارائه مدارک و تمدید اعتبار کارت بازرگانی و پرداخت فیش عضویت می توانند دراین انتخابات شرکت کنند.

وی یاد آور شد: در صورت وجود مشکلاتی برای حضور در محل اتاق ایران نیز افراد واجد شرایط می توانند به افراد دیگر برای شرکت در رای گیری وکالت محضری دهند.وی تعداد افراد واجد شرایط که تاکنون برای انتخابات اعلام آمادگی کرده اند را حدود 150 نفر اعلام کرد و گفت: از خراسان شمالی نیز حدود 30 نفر برای انتخابات شرکت خواهند کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی متذکر شد: تشکیل این اتاق مشترک می تواند فعالیت ها در زمینه تسهیلات ویزا و روادید، توسعه اقتصادی، شرکت در نمایشگاه ها، پذیرش و اعزام هیات های تجاری و بازاریابی و رفت و آمدهای تجاری را برای تجار تسهیل کند.وی تصریح کرد: همچنین تشکیل این اتاق مشترک کمک بزرگی برای توسعه اقتصادی بین دو کشور برای پیگیری مسائل اقتصادی خواهد بود.

صمدی از خراسان شمالی به عنوان یکی از استان های همجوار ترکمنستان یاد کرد که با داشتن حدود 312 کیلومتر مرز مشترک خشکی می تواند دراین خصوص فعالان برای توسعه اقتصادی وهمکاری های متقابل اتاق بازرگانی فعالیت گسترده ای داشته باشد.وی یاد آور شد: کشور ترکمنستان دومین کشور صادراتی خراسان شمالی از 22 کشوری است که این استان به آنها  صادرات دارد.


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.