بسته بندی محصولات پاک و ارگانیک

بسته بندی محصولات پاک و ارگانیک
تولید محصولات غذای سالم یکی از مهمترین اهداف بخش کشاورزی و بخش سلامت جامعه بوده و بحث اقتصادی اصلی ترین مانع توسعه تولید محصولات سالم است . اما از سوی دیگر نیاز به این محصول پاک در جامعه داخلی و بین المللی کاملا احساس می شود .
آن گونه که صاحب نظران اظهار می نمایند منشا بسیاری از بیماریها ی خطرناک مواد غذایی ناسالم است . بنابراین باید هم فرهنگ استفاده از محصولات سالم را آموزش دهیم و هم به ایجاد بازار رقابتی کمک نمایم هر چند بها و قیمت محصولات ارگانیک از محصولات عادی بیشتر باشد باز هم به صرفه تر است .
اگر هزینه های بهداشت و درمان را در نظر بگیریم ، هر چقدر برای محصولات سالم هزینه شود باز هم هزینه های انجام شده منطقی و عقلانی خواهد بود . اکنون که دانش فنی لازم در این زمینه وجود دارد و کاذشناسان زبده و فعال در سطح استان به عنوان یک پتانسیل بسیار قوی مطرح است واز همه مهم تر کشاورزان و باغ داران پیشرو و علاقه مند به تولید این گونه محصولات هستند ، امکان اجرایی شدن فرایند تولید محصولات ارگانیک به آسانی و به سهولت میسر است ولی این نکته را نباید از نظر دور داشت که توجه به محصولات ارگانیک باعث کاهش کمیت محصول در مزرعه شده ، که این کاهش محصول را می توان با ترویج و فرهنگ مصرف کودهای بیولوژیکی و ارگانیک جبران نمود و این عمل در واقع منجر بهره وری و حاصلخیزی خاک را ارتقا می دهد.
در پایان یادآوری این نکته ضروری است که به دلیل درآمد سرانه پایین شهروندان استان و این مورد که رغبت مردم به مصرف کالای ارزان تر بیشتر بوده که به دلیل قدرت خرید پایین است و فعالیت های ترویجی و یارانه های حمایتی را از نظر نباید دور داشت .

بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظرات :

User Avatar
Sherry در تاریخ : 7 خرداد 1395 02:40
Times are chgnaing for the better if I can get this online!