تجلیل از 11 صادرکننده برتر خراسان شمالی در همایش روز ملی صادرات

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

 

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از برگزاری همایش روز ملی صادرات دراستان در روز چهارشنبه 21 آذرماه امسال  خبرداد وگفت: دراین همایش از  11 تن از صادرکنندگان برتر استان وبرخی از صادرکنندگان فعال استان تجلیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ،محمد صمدی  با بیان این که  روز ملی صادرات فرصت ارزشمندی برای پرداختن به صادرات غیر نفتی است ، گفت:  به همین منظور  باتوجه به نامگذاری سال جاری به نام  حمایت از  کالای ایرانی و همچنین باتوجه به شرایط کنونی در حوزه تجارت خارجی لزوم تاکید بر توسعه صادرات بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از برگزاری همایش روز ملی صادرات دراستان در روز چهارشنبه 21 آذرماه امسال از سوی اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبرداد وگفت: دراین همایش از  11 تن از صادرکنندگان برتر استان وبرخی از صادرکنندگان فعال استان تجلیل خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  معیارهای صادرکننده گان  برتر استان را براساس معیارهای مختلف و دستورالعمل های اعلامی از سوی سازمان توسعه و تجارت ایران در خصوص فعالیت های  صادراتی، بازرگانی عمومی ، صنعت و معدن، محصولات کشاورزی، گردشگری ، مصالح ساختمانی و ...  اعلام کرد.

صمدی  محل برگزاری همایش روز ملی صادرات دراستان را درمحل سالن همایش اداره پست خراسان شمالی اعلام کرد و افزود:  این همایش همانند سال های گذشته با حضور صنعتگران، صادرکنندگان ، تولید کنندگان و فعالان اقتصادی ، مدیران دستگاه های اجرایی و مقامات ارشد استانی و نماینده سازمان توسعه تجارت ایران  برگزار خواهد شد.

ادامه مطلبدوره تخصصی اصول مذاکرات و فن بیان از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

دوره تخصصی اصول مذاکرات و فن بیان در روز چهار شنبه  14 آذرماه امسال باحضور جمع کثیری ازعلاقمندان   درمحل سالن آموزش   اتاق بازرگانی خراسان شمالی/ بجنورد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی دوره تخصصی اصول مذاکرات و فن بیان  به منظور افزایش  سطح آگاهی علمی و آشنایی تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی و صاحبان صنایع و مشاغل و علاقمندان با استقبال بالای مخاطبین درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار خواهد شد.سرفصل های این دوره آموزشی شامل آشنایی با تکنیک های نفود کلام _بیان اثر بخش وفنون مذاکره  _افزایش تمرکز و گستره دایره واژگان... بود. براساس این گزارش  این دوره آموزشی با حضور ارزشمند سرکار خانم دکتر زهرا همتیان  از اساتید برجسته و به نام اتاق ایران برگزار شد.

 همچنین  در پایان این دوره آموزشی به تمامی شرکت کنندگان از سوی اتاق ایران گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

 

ادامه مطلب

 

برگزاری دوره تخصصی اصول مذاکرات و فن بیان از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

 

دوره تخصصی اصول مذاکرات و فن بیان در روز چهار شنبه  14 آذرماه امسال  درمحل سالن آموزش   اتاق بازرگانی خراسان شمالی/ بجنورد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی دوره تخصصی اصول مذاکرات و فن بیان  به منظور افزایش  سطح آگاهی علمی و آشنایی تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی و صاحبان صنایع و مشاغل و علاقمندان درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار خواهد شد.

سرفصل های این دوره آموزشی شامل آشنایی با تکنیک های نفود کلام _بیان اثر بخش وفنون مذاکره  _افزایش تمرکز و گستره دایره واژگان... می باشد.

براساس این گزارش  این دوره آموزشی با حضور ارزشمند سرکار خانم دکتر زهرا همتیان  از اساتید برجسته و به نام اتاق ایران برگزار می شود.

نامبرده دارای  تخصص و مدارکی چون دکتر ی مهارتی علوم ارتباطات  ، مدرس و سخنران ده ها سمینار و دوره جامع آموزشی فن بیان و ارتباط موثر  می باشد.

 

این گزارش حاکی از این است  این دوره آموزشی در روز  چهارشنبه 14 آذرماه راس ساعت 8:30  صبح  درمحل  سالن جلسات  اتاق بازرگانی بجنورد برگزار خواهد شد.

 همچنین  در پایان این دوره آموزشی به تمامی شرکت کنندگان از سوی اتاق ایران گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 39-05832728238 داخلی 15 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

 

قدرت صادراتی از مهمترین مسائل اقتصادی در کشورها است

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

 

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از مهمترین مسائل اقتصادی درکشورها را قدرت صادراتی ذکر کرد و از صادرات هر کشور به عنوان آیینه ای از قدرت اقتصادی آن کشور یاد کرد .

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی،  درنهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بجنورد  به  برگزاری همایش روز ملی صادرات در اواخر آذرماه امسال اشاره کرد و گفت: این همایش  به منظور تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان هر ساله  از سوی  اتاق بازرگانی استان برگزار می شود.

وی یکی از مهمترین مسایل اقتصادی درکشورها را قدرت صادراتی ذکر کرد و از صادرات هر کشور به عنوان آیینه ای از قدرت اقتصادی آن کشور یاد کرد .

صمدی در ادامه به  حکم  انتصاب  محمد علی شجاعی از سوی وزیر کشور به عنوان استاندار جدید خراسان شمالی طی چند روز اخیر اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد استاندار جدید هم به مانند استاندار قبلی تعامل و روابط کاری قوی با بخش خصوصی داشته باشند.

وی افزود: چراکه تعامل و همکاری بخش دولتی با بخش خصوصی در هرکشوری رونق ،توسعه و آبادانی آن کشور را میسر می کند.

در پایان با اشاره به  مکاتبه اخیر اتاق ایران درخصوص ارائه گزارش  عملکرد بودجه سال 97 و پیش بینی بودجه سال 98 اتاق های سراسر استان های  ، از سوی مسئول مالی اتاق بجنورد گزارشی از عملکرد بودجه به تمام اعضای حاضر هیات نمایندگان ارائه شد و مقرر گردید در سال جدید   به منظور توسعه فضای ساخت و ساز ساختمان اتاق بجنورد در راستای  احداث سالن جلسات (200 نفری) مهمانسرا ، بازارچه و نمایشگاه  و... تقاضای افزایش  30 درصد بودجه در سال 98  از سوی اتاق ایران گردد.

گفتنی است نهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی با حضور اکثریت اعضاءدرمحل اتاق بجنورد برگزار شد.

ادامه مطلب

 

هشتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

 

هشتمین جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی در سال جاری با حضور اکثریت اعضا در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در ابتدای جلسه در خصوص کسب مجوز سازمان توسعه تجارت ایران برای برگزاری نمایشگاه ترکمنستان در نیمه دوم اسفندماه توضیحاتی را ارائه کردند.

 

سپس اعضای هیأت نمایندگان در خصوص اعزام یک هیأت تجاری به همراه نمایشگاه ترکمنستان پیشنهاد دادند که مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

آقای کاویانی رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز در مورد چگونگی نحوه مدیریت و اجرای پروژه آبخیز داری در استان توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: موضوع ضرورت احداث آبخیز درمسیلهای کوهپایه ای استان به جهت تغذیه آبخوانها و پیشگیری از فرسایش خاک و تولید ثروت و رفع بخشی از نیاز آبی از اولویتهای استان می باشد .

وی افزود:  زیرا با توجه به قرار گرفتن استان خراسان شمالی در عرض جغرافیایی سرد و خشک و بارش های اندک در حال حاضر (سالیانه 135 میلیمتر ) و میزان تبخیر 3 برابر بیش از میزان بارش محاسبه شده است  به همین دلایل اهمیت موضوع       آب در استان و حفاظت از منابع آبی از اولویت ویژه ای برخوردار می باشد .

 کاویانی تصریح کرد: مدیریت آبهای جاری ، جلوگیری از برداشتهای غیر منطقی از منابع زیر سطحی ، حفاظت از آبخوانها و تغذیه  آبخوانها با ایجاد آبخیزها باید در اولویت قرار بگیرند .

وی با بیان این که  آب ذخیره شده در آبخوانها دارای ارزش زیادی می باشد، گفت: دراین زمینه باید با تصویب قوانین به فوریت ، ارزش گذاری شود.

 رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بجنورد اظهارکرد: در راستای تغذیه آبخوانها از نزولات آسمانی و احداث آبخیزها تهیه نقشه آمایش سرزمین یا جانمایی ساخت آبخیزها بر روی آبخوانها پایه و اساس شروع کار می باشد .

 وی متذکر شد: به همین منظور تهیه نقشه دقیق از مناطق کوهپایه ایی و مشخص نمودن مسیلها مورد نیاز می باشد .

در پایان مهندس پرهامی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز توضیحات تکمیلی را در خصوص نحوه اجرای طرح ابخیزداری ارائه کردند .

ادامه مطلب