نمایشگاه بین المللی ایران در ترکمنستان اسفندماه امسال برگزار می شود

File engine/modules/statnew.php not found.
File engine/modules/statnew.php not found.

رئیس مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان  از اخذ مجوز برگزاری نمایشگاه ایران در ترکمنستان را در اسفند ماه خبرداد و گفت: درهمین راستا اعزام هیات تجاری از استان خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در جمع خبرنگاران استان با اعلام این خبر گفت: طی پیگیری های فراوان از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی این نمایشگاه اسفندماه در ترکمنستان برگزار خواهد شد.

وی درادامه  بر لزوم راه اندازی بازارچه مرزی خراسان شمالی در منطقه پرسه سو تاکید کرد وگفت: در دو سوی این منطقه در خاک ایران و ترکمنستان تعداد زیادی روستا وجواد دارد که این امر باعث اشتغالزایی برای آنان خواهدشد.

صمدی  با بیان این که این بازارچه توجیه اقتصادی دارد، افزود: باتوجه به این که خراسان شمالی از گذرگاه مرزی ، منطقه ویژه اقتصادی ، راه آهن، فرودگاه بین المللی ، بنادر و دریا بی بهره است ایجاد این بازارچه می تواند رونق بخش اقتصاد استان شود.

وی اظهار داشت" برای اینکه بازارهای بین المللی را ازدست ندهیم در روزهای جمعه هم در دفتر کار خود حضور داریم چراکه چون بازگشایی آن باعث توسعه و اشتغال زایی در استان می شود.

 

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی همچنین  میزان مطالبات تجار خراسان شمالی از کشور ترکمنستان را حدود 15 میلیون دلار ذکر کرد  وی در پایان متذکر شد:  تاکنون حدود 300 کارت بازرگانی دراین استان صادر شده که از این تعداد تنها 120 کارت فعال است.

ادامه مطلب