باید به دیپلماسی تشریفات اداری در دستگاه ها بیشتر پرداخته شود

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.

استاندار خراسان شمالی بر رعایت بیشتر دیپلماسی تشریفات اداری در دستگاه ها با فراگیری آداب مربوطه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد رضا صالحی در سمینار آموزشی اصول و آداب تشریفات اداری، دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره که در محل استانداری برگزار شد، اهمیت آداب تشریفات در ارگان های اداری را مورد تاکید قرارداد.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت این مساله باید دیپلماسی تشریفات اداری  در ادارات بیشتر پرداخته شود، افزود: مدیران و کارکنان دستگاه ها ملزم به رعایت اصول و‌آداب تشریفات در دستگاه های خود هستند.

مهندس صالحی خطاب به فرمانداران و بخشداران متذکر شد: با دانستن این آداب بایددر همه حال بدانیم با هم سطح و قبل و بعد آن چگونه برخورد کنیم.وی همچنین آداب در گفتار، رفتار، صیرت، عمل و نیز نحوه دعوت مدیران از ناحیه پایین و بالا دست واستقبال از میهمانان و نظم ایستادن و ترتیب نشستن در جلسات و ترتیب خودروها و آداب میهمان و میزبان را نیز مورد تاکید قرار داد.

وی تصریح کرد: رعایت آداب در مرتب بودن لباس اداری کارکنان ومدیران نیز بسیار بااهمیت است هر چند شیک بودن لباس چندان ملاک نیست ولی باید مرتب باشد. مقام عالی دولت در خراسان شمالی نحوه انجام مکاتبات اداری را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: رعایت یک سری مسائل در مکاتبات و نامه های اداری و شیوه صحیح نامه نگاری لازم است.

وی با اشاره به عدم رعایت این آداب در مواردی توسط مدیران و دستگاه ها، خاطرنشان کرد: با این وجود آداب مربوطه را در حوزه مدیران استانی چندان ندیدم که جای تعجب داشت.صالحی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم موفق باشیم باید اثرگذاری خود را در روابط اداری افزایش دهیم تا عملکرد بهتری داشته باشیم.صالحی در ادامه از در حال اتمام بودن مهلت داده شده به کارمندان معتاد برای ترک اعتیاد سخن گفت و متذکر شد: به همه کارمندانی که وابسته به نظام هستند و از بیت المال استفاده می کنند و گرفتار اعتیاد شده اند مهلت ۱۰۰ روزه برای ترک اعتیاد داده شده که در حال اتمام است.

گفتنی است این دوره آموزشی با حضور دکتر نثایی، از اساتید برجسته اتاق ایران به مدت دو روز در استان برگزار شد که روز اول ویژه مدیران روابط عمومی، کارشناسان و دیگر علاقه مندان و امروز ویژه مدیران کل، معاونین و روسای ادارات در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

دکتر نثایی در این دوره آموزشی به ارائه توضیحات لازم در خصوص موارد با اهمیت در هنر تشریفات، نحوه برقراری ارتباط، ارتباط غیرکلامی و زبان بدن، راه های برقراری ارتباط موثر و برنامه ریزی مذاکره و فرآیند تشریفات پرداخت.

لازم به ذکر است در پایان این دوره آموزشی گواهینامه معتبر از سوی اتاق ایران برای شرکت کنندگان صادر می شود.

 

ادامه مطلبپرداخت مشوق های صادراتی و کاهش بهره بانکی و بازگشایی مرز پرسه سو

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی پرداخت مشوق های صادراتی برای صادرکنندگان، کاهش بهره های بانکی برای تولید و برنامه ریزی برای بازگشایی مرز پرسه سو را خواستار شد.

به گزارش روبط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد صمدی در دومین روز برگزاری سمینار آموزشی اصول و آداب تشریفات اداری، دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره که ویژه مدیران کل، معاونین و روسای دستگاه ها در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به کاهش صادرات در سال گذشته، گفت: با این وجود در سال جاری تا کنون صادرات استان افزایش قابل توجهی داشته است.

وی افزود: با این وجود با توجه به قابلیت های بسیار زیاد استان در بخش های مختلف از جمله محصولات کشاورزی، صنعتی و صنایع دستی، صادرات استان نیازمند توسعه است.صمدی همچنین به عدم پرداخت مشوق های صادراتی صادرکنندگان در سال های اخیر را مورد اشاره قررداد و پرداخت این مشوق ها را مورد تاکید قرار داد.وی متذکر شد: با توجه به بالا بودن بهره های بانکی در حال حاضر در حد ۱۸ و ۲۰ درصدو حتی بالاتر، خاطرنشان کرد: این امر نیازمند کاهش بهره ها حداقل به ۱۵ درصد برای رونق تولید است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و‌کشاورزی خراسان شمالی در ادامه به دیگر مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی از جمله مالیات و بیمه نیز اشاره کرد و بر برنامه ریزی برای بهبود وضعیت واحدها تاکید کرد.وی همچنین از تشکیل اتاق ایران و‌ترکنستان خبر داد و خواستار برنامه ریزی برای بازگشایی مرز پرسه سو برای بهبود روابط و افزایش صادرات شد.

صمدی در ادامه از برگزاری دوره های آموزشی متعدد در موضوعات مختلف توسط اتاق بازرگانی سخن گفت و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۹ دوره آموزشی در استان برگزار شده که بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته است.وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری همین تعداد دوره آموزشی تا پایان سال جاری در استان، برگزاری این دوره ها را در ارتقای آگاهی و دانش شرکت کنندگان در جلسات بسیار تاثیرگذار خواند.

دکتر نثایی، از اساتید مجرب اتاق ایران به عنوان مدرس این دوره آموزشی نیز در این نشست با اشاره به سفر به خراسان شمالی برای چهارمین بار، به ارائه توضیحات لازم در خصوص موارد با اهمیت در هنر تشریفات، نحوه برقراری ارتباط، ارتباط غیرکلامی و زبان بدن، راه های برقراری ارتباط موثر، برنامه ریزی مذاکره و نیز فرآیند تشریفات وفنون مذاکره پرداخت.

گفتنی است این دوره آموزشی روز گذشته ویژه مدیران روابط عمومی، کارشناسان و دیگر علاقه مندان و امروز ویژه مدیران کل، معاونین و روسای ادارات در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان شمالی برگزار شد.لازم به ذکر است این دوره آموزشی از دوره های مصوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی  است و بعد از برگزاری سمینار گواهینامه معتبر صادر و تقدیم حضور افراد می شود.

ادامه مطلب