مدیرکل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی : تصویب بسته رونق بخش صادرات در دولت/اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار برای انجام سفرهای تجاری در استان

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.

مدیرکل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی از تصویب بسته رونق بخش صادرات در دولت و اعتبار 500 میلیون تومانی برای انجام سفر هیات های تجاری دراستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، رضا بهمن پور درنشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی از تصویب 500 میلیون تومان اعتبار به منظور برنامه ریزی سفر هیات های تجاری برای استان خبر داد و گفت: باید برنامه ریزی لازم برای استفاده از این اعتبار در استان صورت گیرد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی اظهار داشت: این در حالی است که با بهره گیری درست، این اعتبار در بودجه سازمان صنعت و معدن استان تثبیت شده و کمک حال خوبی برای استان خواهد بود.وی در ادامه به داشتن نگاه فرآیندی به مسائل تاکید کرد و گفت: باید از کلی گویی پرهیز کرده  و با بررسی فرآیندی در حوزه محصولات و کشورهای خاص، مشخص شود کدام کشورها  چه مشکلاتی دارند و چه کسانی بید  آنها را به چه صورت حل کنند.

بهمن پور انجام این روند را در تقویت صنایع و رونق تولید و در نتیجه آن توسعه اقتصاد استان بسیار تاثیرگذار دانست.مدیرکل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی به مشکلات حوزه کشاورزی استان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه از مشکلات اساسی ما در این بخش حوزه بسته بندی است، خاطرنشان کرد: این مساله به عنوان یک معضل اساسی باید کم کم حل شود.

وی با اشاره به ابلاغ بسته های رونق در بخش روستایی، اظهار داشت: اگر این بسته ها محقق شود 25 هزار میلیارد تومان در بین استان ها توزیع می شود که به سمت روستاها روانه می شود.بهمن پور متذکر شد: باید به دنبال این باشیم که چه کاری می تواند به صادرات استان و کشور کمک کند و پیشنهادات لازم در این رابطه اتخاذ و به شورای برنامه ریزی ارائه تا در برنامه ریزی ها لحاظ شود.

وی در پایان خواستار انتقال مسائل و مشکلات موجود در بخش مالیات بر ارزش افزوده صادر کنندگان شد تا شرایط به گونه ای فراهم شود که مشخص شود نیازهای مالی و منابع صادر کننده در دوره مالی باید به چه شکلی باشد.

ادامه مطلبباید به دنبال راهکارهای جدید برای رونق اقتصاد استان باشیم

File engine/modules/statnew.php not found.
  • 0
File engine/modules/statnew.php not found.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با تاکید بر صادرات محصولات استان به 22 کشور دنیا، گفت: باید به دنبال راهکارهای جدید برای رونق اقتصاد استان باشیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در سی دومین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان، به صادرات 5 ماهه استان اشاره کرد و گفت: طی این مدت 250 هزار تن کالا به ارزش 52 میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر شده است.وی افزود: این میزان از لحاظ ارزشی 98 درصد و از لحاظ وزنی 16.4 درصد  رشد داشته است.

صمدی با اشاره به صادرات این محصولات به 22 کشور دنیا، خاطرنشان کرد: 36 درصد این محصولات به افغانستان، 17 درصد به ترکمنستان و مابقی به کشورهایی از قبیل عراق ، ترکیه، هند، آلمان، عمارت، ارمنستان، تایلند، اسپانیا و ... صادر می شود.

وی با تاکید بر افزایش تولیدات برای صادرات محصولات، تصریح کرد: باید با افزایش تولیدات به دنبال عرضه آنها در بازارهای مختلف باشیم تا به اقتصاد استان کمک شودوی متذکر شد: همچنین باید به دنبال راه حل های مناسب برای ارائه محصولات در بازارهای جهانی به منظور رقابت با کشورهای مختلف بوده و از تجربیات افراد موفق به بهترین نحو ممکن استفاده شود.

صمدی بر جذب سرمایه گذاران بیشتر دراستان به منظور افزایش تولیدات و فراهم سازی زمینه کار بیشتر در حوزه های مختلف تاکید کرد.وی در ادامه به مشکلات واحدهای تولیدی اشاره کرد که مهمترین آنها سرمایه درگردش و بهره های بانکی بالا است که باعث می شود برای صادر کنندگان توجیه اقتصادی لازم را نداشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از برنامه ریزی برای راه اندازی دفتر مشترک بین ایران و ترکمنستان در آینده نزدیک خبرداد و گفت: براین اساس تشکیل اتاق مشترک ایران و ترکمنستان در حال انجام است.وی اظهارداشت: اطلاع رسانی لازم در این رابطه انجام شده و تشکیل این اتاق تا 19 مهرماه تمدید شده و انتخابات تشکیل این اتاق دراین تاریخ انجام می شود. وی از تمامی افرادی که طی سال های گذشته با این کشور مراوادت تجاری داشته اند تقاضا کرد با ارائه مدارک لازم برای عضویت دراین اتاق اعلام آمادگی کنند.

ادامه مطلب