نماینده 5 شهر مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی: حمایت بخش خصوصی تنها راه نجات اقتصادی کشور است

 

نماینده مردم بجنورد، مانه وسملقان، گرمه وجاجرم و راز وجرگلان تنها راه نجات اقتصادی کشور را حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، دکتر علی قربانی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی یاد کرد که می تواند نقش موثری در توسعه اقتصادی  و اجتماعی کشور ایفا کند. وی با تاکید بر اهمیت بخش خصوصی، تنها راه نجات اقتصادی کشور را حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری دانست که بخش عمده ای از آن از داخل و بخشی از خارج تامین می شود.

قربانی با تاکید بر برقراری ارتباط نزدیک تر با اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: از این نهاد انتظار می رود پیشنهادات لازم در راستای اصلاح قوانین و مقررات را به منظور بهبود وضعیت اقتصادی دریافت و ارائه دهد تا در صورت لزوم به مرحله عمل درآید. وی با بیان این که صرف برگزاری جلسات خروجی خاصی ندارد، اظهار داشت: باید دو طرف تولید کننده و مصرف کننده با هم دیده شوند چراکه متصل به هم هستند. وی با اشاره به عدم فراهم سازی زیر ساخت ها اقتصاد کشور، متذکر شد: اصلاحات مورد نیاز باید در دراز مدت در جهت توسعه کشور صورت گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به عدم شناخت مدیران از اهمیت اجرایی شدن برنامه های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد وگفت:اهمیت اقتصاد مقاومتی را به غیر از  رهبری  کسی درک نکرده به طوری که پروژه ها با این عنوان انجام می شود ولی نتیجه ای در بر ندارد. قربانی با بیان این که اقتصاد مقاومتی دارای 24 بند است که هریک به طور واضح مشخص است، باید خوراک و اطلاعات لازم به بخش خصوصی داده شود تا دچار روزمرگی نشود.

وی به عدم اجرایی شدن پروژه جی تی پی پی پتروشیمی اشاره کرد وگفت: قرار براین بود که درصورت عدم موافقت شرکت پترو فرهنگ نسبت به تهاتر اقدام شود ولی با گذشت یک ماه هنوز اقدامی انجام نشده است. قربانی یاد آورشد: اجرای این پروژه خواسته مهم مردم و تعهدی است که به آنها داده شده و باید عملی شود بنابراین سعی می کنیم تا جای ممکن مشکلات موجود مرتفع شود.

ادامه مطلباستاندار خراسان شمالی: دستگاه های اجرایی سکوت قانون را به نفع بخش خصوصی تمام کنند

 

استاندار خراسان شمالی بر رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال در استان تاکید کرد و گفت: در جایی که قانون در باره نحوه حمایت از بخش خصوصی سکوت دارد باید از این بخش حمایت شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان از دستگاه های دولتی و عمومی غیر دولتی خواست در مواقع حکمیت، تا جایی که قانون اجازه می دهد، منافع بخش خصوصی را بردولتی ترجیح بدهند. وی افزود: در جایی که قانون وجود دارد باید به قانون احترام گذاشت و به آن عمل کرد اما در برخی موارد قانون سکوت دارد که در این زمان باید به بخش خصوصی کمک کرد تا با ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار مشکل بیکاری رفع شود.

وی بر ایجاد اشتغال در جامعه تاکید کرد و افزود: در برنامه چهار ساله باید صادرات غیر نقتی را 15 درصد افزایش دهیم که باید سهم خود را در این استان محقق کنیم.وی اظهار کرد: حتی اگر محصولات تولیدی صادر نیز نشوند باید نگاه صادرات نگر داشته باشیم.

استاندار خراسان شمالی بهترین بخش برای تصمیم گیری در بخش اقتصادی را شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی دانست و گفت: گروه های تصمیم گیر در این شورا در راستای حل مشکلات بخش خصوصی تلاش کنند و نقشه هایی که دولت در این زمینه ترسیم کرده است را دنبال کنند. وی افزود: در این شورا مسائل و مشکلاتی که در زمینه اقتصاد وجود دارد باید احصا شود و اگر نیاز به اصلاح بخشنامه ها، اصلاح مربوط به قوانین و یا تغییر آن باشد پیگیری خواهد شد.

ادامه مطلب