افزایش 92 درصدی صادرات دراستان خراسان شمالی

جدید!

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی از افزایش 92 درصدی صادرات دراستان خراسان شمالی طی 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اعلام این که خراسان شمالی با بیش از 20 کشور دنیا صادرات انجام می دهد از افزایش 92 درصدی صادرات دراستان خراسان شمالی طی 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه  سال گذشته خبرداد.

وی افزود: طی شش ماهه نخست امسال صادرات استان از نظر ارزشی 61.5 میلیون دلار و از نظر وزنی 311 هزار تن است.

وی عمده کالاهای صادراتی استان در 6 ماه امسال را محصولات پتروشیمی، پودر آلومینا، محصولات فولادی، پلاستیکی، ساختمانی، قطعات آهنی، بتن سبک، گچ، سنگ گرانتیتی، فوم، مواد غذایی ، محصولات کشاورزی وفرش ماشینی اعلام کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی عمده کشورهای صادراتی استان خراسان شمالی را افغانستان، ترکمنستان، عراق، تاجیکستان، آذربایجان، ترکیه، هند، آلمان ، امارات، روسیه ، بلغارستان، مالزی ، میانمار، ارمنستان، ازبکستان، تایلند، اسپانیا، ایتالیا، قزاقستان، آفریقای جنوبی، پرتغال و گرجستان اعلام کرد.

وی بیشترین صادرات استان خراسان شمالی را به کشور افغانستان به میزان  33.6  اعلام کرد و کشورترکمنستان 15.7 درصد، هند 13.6 درصد، عراق 8 درصد و سایر کشورها 29/1درصد ذکر کرد.

صمدی سهم گمرک از صادرات استان را طی 6 ماهه نخست امسال از لحاظ ارزشی 39.7 میلیون دلار و از نظر وزنی 138.3 هزار تن عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی 159 درصد و از نظر وزنی 73 درصد رشد داشته است.وی با تاکید بر اهمیت راه اندازی بازارچه مرزی پرسه سو خراسان شمالی   تاکید کرد و اظهار داشت: در این راستا اقداماتی انجام شده است چرا که قبلا کشور ترکمستان این موضوع را تایید کرده بود و هم اکنون اقداماتی در راستای علاقه مند کردن کشور همسایه برای این امر انجام داده ایم.

وی افزود:راه اندازی این بازارچه باعث رونق اقتصادی بین دو کشور بخصوص این استان خواهد شد و اگر در این مرز تردد برقرار شود کمک بزرگی به توسعه اقتصادی استان خواهد شد.وی افزود:هم اکنون خراسان شمالی تنها استان کشور است که بازارچه مرزی ندارد در صورتی که این منطقه مرزی آرام، مقرون به صرفه و توجیه پذیر است.صمدی پیگیری کاهش بهره های بانکی،پرداخت مشوق های صادراتی،بازگشایی بازارچه مرزی پروسه سو و... از ازجمله اقدامات در حال پیگیری  اتاق بازرگانی خراسان شمالی اعلام کرد.

وی از برگزاری 15 دوره آموزشی برای تجار و بازرگان واحدهای تولیدی  طی سال جاری تاکنون از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی خبر داد و گفت:اتاق بازرگانی خراسان شمالی توانست رتبه اول کشوری در برگزاری دوره های آموزشی  کسب کند.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به  برگزاری انتخابات هیات موسس اتاق مشترک بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در 19 مهر امسال با شرکت حدود 30 تجار از خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: دراین انتخابات خراسان شمالی ازبین استان های هم مرز و کاری با ترکمنستان توانست جزو نفرات اول انتخاب شود.وی از جمله استان های شرکت کننده و هم مرز با کشور ترکمنستان را استان های خراسان رضوی، شمالی، گلستان، مازندران وگیلان اعلام کرد وگفت: دراین انتخابات از سایر استان ها ازجمله تهران نیز حضور داشتند.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  توسعه روابط اقتصادی، تسهیل در روابط و مراودات تجاری ، تسهیلات ویزا و روادید، شرکت در نمایشگاه ها، پذیرش و اعزام هیات های تجاری و بازاریابی را از مزیت های تشکیل اتاق مشترک ایران و ترکمنستان اعلام کرد.

ادامه مطلببرخورداری از توان مالی بالا و حفظ کاربری از ضروریات واگذاری صنایع است

جدید!

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استانداری خراسان شمالی  برخورداری از توان مالی بالا، فنی و حفظ کاربری را از جمله اصول واگذاری صنایع عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمود دلپسند در پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به تشریح تشکیل این شورا  پرداخت و گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی یک جلسه مشورتی از ناحیه بخش خصوصی است  تا دستور العمل ها، بخشنامه ها و قوانینی که درتولید منجر به ایجاد موانع شده بررسی و مرتفع شود.

وی به نتایج و اثرات خوب برگزاری این جلسات در راستای کاهش مشکلات بخش خصوصی دراستان اشاره کرد واظهارداشت: در گذشته چندین قانون و مصوبه داشتیم که طی پیشنهادات دراین جلسات تبدیل به قانون و یا اصلاح شده است.

دلپسند در رابطه با قانون اصل 44 واگذاری امور به بخش خصوصی نیز گفت: در استان سه صنعت بزرگ داریم که مشمول واگذاری هستند ودرلیست خصوصی سازی قرار دارند دراین باره چندین بار فراخوان داده شده ولی کسی متقاضی نبوده است. وی با اشاره به  پیگیری مدیران ، تولیدکنندگان استان برای خروج صنایعی که در لیست واگذاری قرار دارند، گفت: طی مکاتبات فراوان از سال 92 تاکنون به دلیل فرایند قانونی عملا این مکانیز را نتوانسته ایم به طور کامل در استان رفع کنیم.

وی از ضروریات واگذاری ها به ویژه صنایع بزرگ در استان را سرمایه گذاران با توان مالی بالا عنوان کرد و توان مالی بالا، فنی و حفظ کاربری را از جمله اصول واگذاری صنایع به اهلیت ذکر کرد. وی با بیان این که تغییر واصلاح روش واگذاری ها مستلزم اصلاح قانون است، تصریح کرد: در خصوصی سازی ها ملاک و معیار فراخوان و آگهی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه استانداری خراسان شمالی با تاکید براین که باید در واگذاری ها به معنای واقعی واگذاری صورت گیرد، گفت: به این گونه نباشد که شرکت های واسطه ای  که به نوعی به پیکره  دولت  وصل می شوند وارد عرصه شوند.وی تصریح کرد: باید نحوه خصوصی سازی درست اجرا شود تا تولید حفظ شود در غیر اینصورت به پیکره صنعت ضربه بزرگی وارد شده و باعث خسارات زیادی می شود.

وی  با بیان این که در واگذاری ها  پروژه های کوچک فراوان در استان در بخش عمران وجود دارد،گفت: از صفر تا 100 درصد می توانیم پروژه های کوچک به بخش خصوصی واگذار کرد.وی با تاکید براین که در واگذاری ها نیروی های بومی اولویت استان هستند، اظهارداشت: منتهی واگذاری به افراد بومی  در شرایط نزدیک بهم انجام می شود ولی هیچ انحصاری برای واگذاری دراین استان وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان شمالی  هدف اصلی سامانه ستاد را ایجاد فضای رقابتی در بستر الکترونیک در سراسر ایران اعلام کرد وگفت: این سامانه در راستای کاهش هزینه های تمام شده کالا و هر خدمتی انجام می شود.وی به توقف 2 ساله سامانه ستاد در خراسان شمالی اشاره کرد واظهارکرد: این توقف  به منظور به روز رسانی و فعال کردن فعالان اقتصادی استان انجام شد.وی به قابلیت های فراوان سامانه ستاد اشاره کرد و از فعال بودن سامانه ستاد از  اول سال جاری دراستان خبرداد.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی  در رابطه با پذیرش اوراق تسویه به جای مالیات نیز گفت: تولید کنندگان دراستان می توانند مالیات و ارزش افزوده را از طریق اوراق تسویه،  تسویه کنند.وی به نظریه های موافق و مخالف آزاد سازی نرخ ارز در کشور اشاره کرد وگفت: برای این که نظام ثابتی در کشور داشته باشیم ما نیز تابع نظرات در سطح کشور هستیم.

ادامه مطلباتاق بازرگانی خراسان شمالی درانتخابات هیات موسس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان جزو نفرات اول انتخاب شد

 
 

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: در انتخابات هیات موسس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان اتاق بازرگانی خراسان شمالی از بین استان های هم مرز کشور و سایر استان ها جزو نفرات اول انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی به برگزاری انتخابات هیات موسس اتاق مشترک بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در 19 مهر امسال اشاره کرد و گفت: دراین انتخابات خراسان شمالی ازبین استان های هم مرز و کاری با ترکمنستان توانست جزو نفرات اول انتخاب شود.

وی از جمله استان های شرکت کننده و هم مرز با کشور ترکمنستان را استان های خراسان رضوی، شمالی، گلستان، مازندران وگیلان اعلام کرد وگفت: دراین انتخابات از سایر استان ها ازجمله تهران نیز حضور داشتند.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  توسعه روابط اقتصادی، تسهیل در روابط و مراودات تجاری ، تسهیلات ویزا و روادید، شرکت در نمایشگاه ها، پذیرش و اعزام هیات های تجاری و بازاریابی را از مزیت های تشکیل اتاق مشترک ایران و ترکمنستان اعلام کرد.

وی به وجود 312 کیلومتر مرز مشترک خراسان شمالی با کشور ترکمنستان اشاره کرد واظهارکرد: باتوجه به تجربیات خوب اتاق بازرگانی خراسان شمالی با اتاق ترکمنستان تشکیل این اتاق مشترک در توسعه اقتصادی بین دو کشور برای پیگیری مسائل اقتصادی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. گفتنی است : دراین انتخابات حدود 30 نفر از تجار خراسان شمالی شرکت کرده بودند.

ادامه مطلببرگزاری انتخابات هیات موسس و هیات مدیره اتاق مشترک ایران و ترکمنستان با شرکت 30 نفر از تجار خراسان شمالی

 

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی از برگزاری انتخابات هیات موسس و هیات مدیره اتاق مشترک ایران و ترکمنستان با شرکت 30 نفر از تجار این استان در محل اتاق ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی با اشاره به برگزاری انتخابات هیات موسس و هیات مدیره اتاق مشترک بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان، گفت: این انتخابات ظهر فردا در محل اتاق ایران برگزار می شود.

وی افزود: دراین راستا اعضای ستادهای هم مرز و کاری با ترکمنستان شامل استان های خراسان رضوی، شمالی، گلستان، مازندران وگیلان در محل معاونت امور بین الملل اتاق ایران برای انتخابات شرکت می کنند.

صمدی خاطرنشان کرد: اعضای واجد شرایط برای انتخابات که ارتباط کاری با ترکمنستان داشته اند باارائه مدارک و تمدید اعتبار کارت بازرگانی و پرداخت فیش عضویت می توانند دراین انتخابات شرکت کنند.

وی یاد آور شد: در صورت وجود مشکلاتی برای حضور در محل اتاق ایران نیز افراد واجد شرایط می توانند به افراد دیگر برای شرکت در رای گیری وکالت محضری دهند.وی تعداد افراد واجد شرایط که تاکنون برای انتخابات اعلام آمادگی کرده اند را حدود 150 نفر اعلام کرد و گفت: از خراسان شمالی نیز حدود 30 نفر برای انتخابات شرکت خواهند کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی متذکر شد: تشکیل این اتاق مشترک می تواند فعالیت ها در زمینه تسهیلات ویزا و روادید، توسعه اقتصادی، شرکت در نمایشگاه ها، پذیرش و اعزام هیات های تجاری و بازاریابی و رفت و آمدهای تجاری را برای تجار تسهیل کند.وی تصریح کرد: همچنین تشکیل این اتاق مشترک کمک بزرگی برای توسعه اقتصادی بین دو کشور برای پیگیری مسائل اقتصادی خواهد بود.

صمدی از خراسان شمالی به عنوان یکی از استان های همجوار ترکمنستان یاد کرد که با داشتن حدود 312 کیلومتر مرز مشترک خشکی می تواند دراین خصوص فعالان برای توسعه اقتصادی وهمکاری های متقابل اتاق بازرگانی فعالیت گسترده ای داشته باشد.وی یاد آور شد: کشور ترکمنستان دومین کشور صادراتی خراسان شمالی از 22 کشوری است که این استان به آنها  صادرات دارد.

ادامه مطلببرگزاری سمینار" اصول و وآداب تشریفات اداری، دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره

 

سمینار آموزشی" اصول و وآداب تشریفات اداری،  دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره با شرکت بیش از 350 نفر در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، سمینار آموزشی" اصول و وآداب تشریفات اداری،  دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره"12 و 13 شهریورماه با حضور بیش از 350 نفر از مدیران کل و کارشناسان در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، استاد دکتر وحید نثائی "  از اساتید برجسته و به نام در حوزه ی مدیریتی و بازاریابی ایران به عنوان مدرس، آموزش مباحث این دوره آموزشی را بر عهده داشت. این گزارش حاکی است این دوره آموزشی 12 مهرماه 1396 ویژه مدیران روابط عمومی،کارشناسان ، و علاقمندان و 13 مهرماه ویژه مدیران کل، معاونین و روسای ادارات در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

لازم به ذکر است این دوره آموزشی از دوره های مصوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی  بود که بعد از برگزاری سمینار گواهینامه معتبر صادر و تقدیم حضور افراد می گردد.

ادامه مطلبباید به دیپلماسی تشریفات اداری در دستگاه ها بیشتر پرداخته شود

 

استاندار خراسان شمالی بر رعایت بیشتر دیپلماسی تشریفات اداری در دستگاه ها با فراگیری آداب مربوطه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد رضا صالحی در سمینار آموزشی اصول و آداب تشریفات اداری، دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره که در محل استانداری برگزار شد، اهمیت آداب تشریفات در ارگان های اداری را مورد تاکید قرارداد.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت این مساله باید دیپلماسی تشریفات اداری  در ادارات بیشتر پرداخته شود، افزود: مدیران و کارکنان دستگاه ها ملزم به رعایت اصول و‌آداب تشریفات در دستگاه های خود هستند.

مهندس صالحی خطاب به فرمانداران و بخشداران متذکر شد: با دانستن این آداب بایددر همه حال بدانیم با هم سطح و قبل و بعد آن چگونه برخورد کنیم.وی همچنین آداب در گفتار، رفتار، صیرت، عمل و نیز نحوه دعوت مدیران از ناحیه پایین و بالا دست واستقبال از میهمانان و نظم ایستادن و ترتیب نشستن در جلسات و ترتیب خودروها و آداب میهمان و میزبان را نیز مورد تاکید قرار داد.

وی تصریح کرد: رعایت آداب در مرتب بودن لباس اداری کارکنان ومدیران نیز بسیار بااهمیت است هر چند شیک بودن لباس چندان ملاک نیست ولی باید مرتب باشد. مقام عالی دولت در خراسان شمالی نحوه انجام مکاتبات اداری را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: رعایت یک سری مسائل در مکاتبات و نامه های اداری و شیوه صحیح نامه نگاری لازم است.

وی با اشاره به عدم رعایت این آداب در مواردی توسط مدیران و دستگاه ها، خاطرنشان کرد: با این وجود آداب مربوطه را در حوزه مدیران استانی چندان ندیدم که جای تعجب داشت.صالحی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم موفق باشیم باید اثرگذاری خود را در روابط اداری افزایش دهیم تا عملکرد بهتری داشته باشیم.صالحی در ادامه از در حال اتمام بودن مهلت داده شده به کارمندان معتاد برای ترک اعتیاد سخن گفت و متذکر شد: به همه کارمندانی که وابسته به نظام هستند و از بیت المال استفاده می کنند و گرفتار اعتیاد شده اند مهلت ۱۰۰ روزه برای ترک اعتیاد داده شده که در حال اتمام است.

گفتنی است این دوره آموزشی با حضور دکتر نثایی، از اساتید برجسته اتاق ایران به مدت دو روز در استان برگزار شد که روز اول ویژه مدیران روابط عمومی، کارشناسان و دیگر علاقه مندان و امروز ویژه مدیران کل، معاونین و روسای ادارات در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

دکتر نثایی در این دوره آموزشی به ارائه توضیحات لازم در خصوص موارد با اهمیت در هنر تشریفات، نحوه برقراری ارتباط، ارتباط غیرکلامی و زبان بدن، راه های برقراری ارتباط موثر و برنامه ریزی مذاکره و فرآیند تشریفات پرداخت.

لازم به ذکر است در پایان این دوره آموزشی گواهینامه معتبر از سوی اتاق ایران برای شرکت کنندگان صادر می شود.

 

ادامه مطلبپرداخت مشوق های صادراتی و کاهش بهره بانکی و بازگشایی مرز پرسه سو

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی پرداخت مشوق های صادراتی برای صادرکنندگان، کاهش بهره های بانکی برای تولید و برنامه ریزی برای بازگشایی مرز پرسه سو را خواستار شد.

به گزارش روبط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد صمدی در دومین روز برگزاری سمینار آموزشی اصول و آداب تشریفات اداری، دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره که ویژه مدیران کل، معاونین و روسای دستگاه ها در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به کاهش صادرات در سال گذشته، گفت: با این وجود در سال جاری تا کنون صادرات استان افزایش قابل توجهی داشته است.

وی افزود: با این وجود با توجه به قابلیت های بسیار زیاد استان در بخش های مختلف از جمله محصولات کشاورزی، صنعتی و صنایع دستی، صادرات استان نیازمند توسعه است.صمدی همچنین به عدم پرداخت مشوق های صادراتی صادرکنندگان در سال های اخیر را مورد اشاره قررداد و پرداخت این مشوق ها را مورد تاکید قرار داد.وی متذکر شد: با توجه به بالا بودن بهره های بانکی در حال حاضر در حد ۱۸ و ۲۰ درصدو حتی بالاتر، خاطرنشان کرد: این امر نیازمند کاهش بهره ها حداقل به ۱۵ درصد برای رونق تولید است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و‌کشاورزی خراسان شمالی در ادامه به دیگر مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی از جمله مالیات و بیمه نیز اشاره کرد و بر برنامه ریزی برای بهبود وضعیت واحدها تاکید کرد.وی همچنین از تشکیل اتاق ایران و‌ترکنستان خبر داد و خواستار برنامه ریزی برای بازگشایی مرز پرسه سو برای بهبود روابط و افزایش صادرات شد.

صمدی در ادامه از برگزاری دوره های آموزشی متعدد در موضوعات مختلف توسط اتاق بازرگانی سخن گفت و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۹ دوره آموزشی در استان برگزار شده که بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته است.وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری همین تعداد دوره آموزشی تا پایان سال جاری در استان، برگزاری این دوره ها را در ارتقای آگاهی و دانش شرکت کنندگان در جلسات بسیار تاثیرگذار خواند.

دکتر نثایی، از اساتید مجرب اتاق ایران به عنوان مدرس این دوره آموزشی نیز در این نشست با اشاره به سفر به خراسان شمالی برای چهارمین بار، به ارائه توضیحات لازم در خصوص موارد با اهمیت در هنر تشریفات، نحوه برقراری ارتباط، ارتباط غیرکلامی و زبان بدن، راه های برقراری ارتباط موثر، برنامه ریزی مذاکره و نیز فرآیند تشریفات وفنون مذاکره پرداخت.

گفتنی است این دوره آموزشی روز گذشته ویژه مدیران روابط عمومی، کارشناسان و دیگر علاقه مندان و امروز ویژه مدیران کل، معاونین و روسای ادارات در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان شمالی برگزار شد.لازم به ذکر است این دوره آموزشی از دوره های مصوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی  است و بعد از برگزاری سمینار گواهینامه معتبر صادر و تقدیم حضور افراد می شود.

ادامه مطلببرگزاری سمینار آموزشی اصول و ‌آداب تشریفات اداری، دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره

 

سمینار آموزشی اصول و ‌آداب تشریفات اداری، دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره به همت اتاق بازرگانی خراسان شمالی در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، اولین روز این سمینار ویژه مدیران روابط عمومی، کارشناسان و دیگر علاقه مندان در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در این سمینار از برگزاری 9 دوره آموزشی در موضوعات مختلف از ابتدای سال جاری تا کنون در استان خبر داد.

وی برگزاری این دوره ها را در ارتقای آگاهی و دانش شرکت کنندگان در جلسات بسیار تاثیرگذار خواند.

دکتر نثایی، از اساتید مجرب اتاق ایران به عنوان مدرس این دوره آموزشی نیز در این نشست با اشاره به سفر به خراسان شمالی برای چهارمین بار، به ارائه توضیحات لازم در خصوص موارد با اهمیت در هنر تشریفات، نحوه برقراری ارتباط، ارتباط غیرکلامی و زبان بدن، راه های برقراری ارتباط موثر، برنامه ریزی مذاکره و نیز فرآیند تشریفات وفنون مذاکره پرداخت.

گفتنی است این دوره آموزشی ساعت ۸ صبح فردا  5  شنبه 13 مهرماه 1396  نیز ویژه مدیران کل، معاونین و روسای ادارات در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان شمالی برگزار می شود.

لازم به ذکر است این دوره آموزشی از دوره های مصوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی  است و بعد از برگزاری سمینار گواهینامه معتبر صادر و تقدیم حضور افراد می گردد.

ادامه مطلبپیام تسلیت رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی

 

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با صدور پیامی فرا رسیدن ایام غم بار تاسوعا و عاشورا و شهادت مظلومانه سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) و یاران باوفایش را به مسلمانان و شیفتگان آن حضرت تسلیت گفت. 

در پیام تسلیت رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به این مناسبت آمده است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

 "کلّ یوم عاشورا و کلّ ارض کربلا"

عاشورا، مائده بزرگ روح انسان است در تداوم اعصار، تجسم اعلای وجدان بزرگ است در دادگاه روزگار، صلابت شجاعت انسان است در تجلّی گاه ایمان، تجلّی کعبه است در میقات خون.

 نهضت حسینی و حادثه جانسوز عاشورا آنچنان بر قلب ها تأثیر گذارده است كه هر سال با فرا رسيدن ماه محرم، خون پاک شهیدان عظيم الشان کربلا، در رگ های تاریخ جوششی تازه می یابد و عاشقان دلسوخته را شوریده تر و تشنگان حقیقت را شیفته تر می سازد.

 به راستي كه عاشورا، فریادهای شورگستر پیامبران را، دوباره در گوشهای سنگین فرود آورد؛ و براي همه اعصار و زمانها، بر فراز قلّه رسالت احياي امر به معروف و نهي از منكر جای گرفت.

اينجانب در آستانه ي فرا رسيدن تاسوعا و عاشوراي حسيني ، اين مناسبت بزرگ و شهادت مظلومانه حضرت اباعبدا... الحسين (ع) و ياران با وفايشان را محضر مبارک حضرت ولیعصر (عج) ، مقام معظم رهبری و یکایک عزاداران حسینی تسليت عرض کرده و اميد است با عنايت آن امام همام، ادامه دهنده ي واقعي نهضت حسيني باشيم.

ادامه مطلبدوره آموزشی تخصصی اصول و آداب تشریفات اداری ، دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره

 

 

دوره آموزشی" اصول و وآداب تشریفات اداری،  دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره"12 و 13 شهریورماه در محل استانداری خراسان شمالی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی" اصول و وآداب تشریفات اداری،  دیپلماسی تجاری و فنون مذاکره"12 و 13 شهریورماه با حضور استاد برجسته و به نام در حوزه ی مدیریتی و بازاریابی ایران در محل استانداری خراسان شمالی برگزار می شود.

بر اساس این گزارش این دوره آموزشی در راستای ارتقاء سطح آگاهی علمی و آشنایی ویژه سرمایه گذاران، مدیران ارشد اقتصادی، تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی و صاحبان صنایع و مشاغل برگزار می شود.

بنا بر این گزارش تدریس مباحث این دوره آموزشی را " دکتر وحید نثائی "  از اساتید برجسته و به نام در حوزه  مدیریتی و بازاریابی ایران بر عهده دارد.

این دوره آموزشی ساعت 8 صبح 4 شنبه 12 مهرماه 1396 ویژه مدیران روابط عمومی،کارشناسان ، و علاقمندان و 5  شنبه 13 مهرماه 1396 ویژه مدیران کل، معاونین و روسای ادارات در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان شمالی برگزار می شود.

لازم به ذکر است این دوره آموزشی از دوره های مصوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی  است و بعد از برگزاری سمینار گواهینامه معتبر صادر و تقدیم حضور افراد میگردد.

 

 

ادامه مطلب